Mobil

PUBG Mobile hesabınız banlanmış olabilir!

PUBG Mobile'ın sahibi olan Tencent, milyonlarca hesabı kalıcı olarak banladığını açıkladı. Oyuncuları şoke eden olayın perde arkası haberimizde.

PUBG Mobile hesabınız banlanmış olabilir!

Çinli Tencent'e ait PUBG Mobile, bugün ilginç bir haber ile gündeme geldi. PUBG Mobile'ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruya göre milyonlarca PUBG Mobile hesabı süresiz olarak banlanmış. Peki, neden?

Tencent bildiğiniz gibi oyunundaki hilecilere geçit vermemek için çok sıkı çalışıyor. Geliştirici firma ihtiyaç duyulması halinde milyonlarca hesabı askıya almaya hazır olduğunu bugün kanıtladı. PUBG Mobile Twitter tanıtıcısı ile ilgili resmi bir rapora göre, hile nedeniyle 1.217.342 hesabı kalıcı olarak askıya aldı. Bu hesaplar, birden fazla suçtan dolayı askıya alındı.

Rapora göre, hesapların yüzde 48'i otomatik nişan saldırılarını kullanmak veya karakter modellerini değiştirmek için kapatılmak zorunda kaldı. Ek olarak, hesapların yüzde 22'si X-Ray görüşünü kullanmaktan, yüzde 12'si hız kesmek için ve yüzde 7'si alan hasarını değiştirmek için yasaklandı. 

Kapatılan hesapların çoğunun bronz seviyeye ait olması ise hiç şaşırtmadı. Ancak yüzde 3'lük bir bölümün Fatih hesaplara ait olması da oldukça ilginç. Aşağıdan banlanan hesapların kademelerine ulaşabilirsiniz.

  • Bronz: Yüzde 38
  • Gümüş: Yüzde 11
  • Altın: Yüzde 9
  • Platin: Yüzde 11
  • Elmas: Yüzde 12
  • Taç: Yüzde 10
  • As: Yüzde 6
  • Fatih: Yüzde 3

PUBG Mobile'ın 1,2 milyondan fazla hesabı askıya alabilmesi şaşırtıcı. Ancak oyunun dünya çapında 600 milyondan fazla oyuncusunun olduğunu belirtelim. Yani 1.2 milyon hesap, genel hesaba göre sadece yüzde 0.2'sini oluşturuyor.

Tencent önümüzdeki günlerde hilecilere geçit vermemek için daha sıkı önlemler alacağını da belirtiyor.

Yorumlar
Önder
Oyun osunamak istiyorum
Cevapla
💎G@kko💎
Ele edelerki çocuklar çok oynamaya
Cevapla
ömer
clickbaitçi
Cevapla
Elxan
Duvar arkasi vuruyor
Hikmet
Keşke öyle bişey olsa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.