PUBG telefonu Red Magic 6 ekranı ile rakipsiz olacak

Tencent ile Nubia işbirliğinde geliştirilen Red Magic 6 için ortalığı kızıştıracak iddia geldi. Red Magic 6 ekranı ile rakipsiz olacak.

PUBG telefonu Red Magic 6 ekranı ile rakipsiz olacak

ZTE’nin Nubia markası geçtiğimiz günlerde şirketin yeni oyun telefonu Red Magic 6’nın 4 Mart’ta duyurulacağını doğruladı. Bugün ise telefonun 165 Hz yenileme hızına sahip ilk OLED ekranla geleceğini ve 400 Hz dokunmatik örnekleme oranına sahip olacağı açıklandı. 165 Hz sayesinde oyunlar yağ gibi akıp gidecek.

Ayrıca bu ekran 10 bit renk derinliğini, DCI-P3 tam renk gamını destekleyecek ve tetik tuşlarını da barındıracak.

Nubia, telefonun dahili fan + kanyon hava kanalı hava soğutma, VC sıvı soğutma, termal iletken bakır folyo, termal jel, yüksek termal iletkenlik grafit ve havacılık sınıfı alüminyum alaşımlı soğutma kanatlarına sahip olacağını söylüyor. Bu soğutma sistemleri ile telefon uzun oyun deneyimlerinde bile ısınmayacak.

Red Magic 6

Snapdragon 888 yonga setinden beslenecek olan telefonun 8 GB RAM ve 16 GB RAM desteğine sahip olması bekleniyor. 5 dakikada yüzde 0'dan yüzde 100'e şarj eden 120W hızlı şarj teknolojisi ile gelecek olan telefon, oyun deneyiminin yarıda kesilmesinin önüne geçecek.

Android 11 ile çalışacak olan Nubia Red Magic 6, oyun için bazı optimizasyon araçlarına da sahip olacak. Bu sayede tek tıklama ile arkaplandaki uygulamalar uyutulacak ve oyunu kastıracak öğeler oyuncunun canını sıkmayacak.

Türkiye pazarına maalesef ki gelmeyecek olan bu telefon PUBG Mobile'ın geliştiricisi Tencent ile geliştirilecek. Bu ortaklıktan dolayı PUBG Mobile'ı en iyi oynatan telefonun Red Magic 6 olması bekleniyor.