Mobil

Qualcomm, LG G5'te yer alacak işlemciyi açıkladı

Qualcomm, LG'nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu G5'te yer alacak işlemciyi doğruladı.


Qualcomm, 21 Şubat’ta resmen tanıtılacak üst seviye akıllı telefon LG G5’te yer alacak işlemciyi resmi Twitter hesabından doğruladı. Geçen yıl ısınma problemi nedeniyle Qualcomm’un tepe işlemcisi Snapdragon 810’u G4 ve V10 modellerinde kullanmayan LG, G5 için bu defa tercihini Snapdragon 820’den yana kullanıyor. 

2012 yılından bu yana üst seviye telefonlarda, hatta giriş ve orta seviye modeller de dahi Qualcomm’un kapısını çalan LG, G5’te söz konusu ortaklığını sürdürecek.

1455751999_lg-g5-snapdragon-820.png

Snapdragon 810’daki ısınma sorunu nedeniyle başı bir hayli ağrıyan Qualcomm, Snapdragon 820’nin gelişim sürecinde işleri sıkı tutarak başarılı bir işlemci üretmeyi başardı. Qualcomm, Snapdragon 820 ile birlikte en önemli iş ortaklarından biri olan Samsung’u (Galaxy S7/Galaxy S7 Edge) bir kez daha kazanmayı başardı. Samsung geçtiğimiz yıl ısınma sorunu nedeniyle tepe modellerin hiç birinde Snapdragon 810’a yer vermedi. Son olarak Snapdragon 820’nin Samsung fabrikalarında üretildiğini hatırlatalım. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.