Mobil

Qualcomm pazarlama noktasında HTC One'ı teşvik edecek

Pazarlama bölümüne ek kaynak oluşturan HTC'ye bir destek de Qualcomm'dan geldi.

Qualcomm pazarlama noktasında HTC One'ı teşvik edecek

Mobil dünyasının önde gelen yarı iletken üreticisi Qualcomm, reklam ve pazarlama noktasında HTC One modelini reklam filmlerinde kullanıcılara tavsiye edecek. Qualcomm işlemcileri 2013 yılında üreticilere sunulan üst seviye akıllı telefonların neredeyse tamamında yer almakta. Galaxy S4 (LTE), Xperia Z, Optimus G Pro ve HTC One modellerinin tamamında Qualcomm çözümler yer almakta.

Söz konusu telefonların tümünde Qualcomm işlemci yer almasına rağmen, HTC ile arasında sıkı bağlar bulunan şirket, işbirliğini daha da genişletecek. Qualcomm’un kıdemli başkan yardımcılarından Shen Jin, yaptığı değerlendirmede “Tayvanlı üretici ile daha sıkı ilişkiler adına gerek işlemci ve gerekse telefonun pazarlaması noktasında HTC ile işbirliği içerisinde olacağız” açıklamalarında bulundu.
1364366768_htx.jpg

HTC’nin reklam ve pazarlama bölümünde geçtiğimiz yıldan kalan sorunları daha fazla bütçe ayırarak aşmak istediği biliniyor. Qualcomm ile yapılan işbirliği elbette telefonun satışlarında etkin rol oynayacaktır. Nisan ayında tekrar satışa sunulacak telefon için dünya genelinde yoğun bir ilgilin olduğu belirtiliyor. Elde edilecek satış rakamları ne seviyede olur bilinmez ama, kişisel beklentim açıkçası HTC CEO’su Peter Chou’nun yüksek satış rakamları nedeniyle görevinde kalmaya devam edeceğidir.

Yorumlar
Misafir
Xperia Z ile HTC One bu yilin en iyi iki telefonu, Galaxy S4 tam bir hayal kirikligi...
Cevapla
tako
bi ise yarimaz
Cevapla
Misafir
gelsin artık...
Cevapla
erol
artık gelsin iphone umu satıp almayi düşünüyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.