Mobil

Qualcomm, Snapdragon 820’yi geliştirmeye devam ediyor

Qualcomm Snapdragon 820'nin yeni bir versiyonu GeekBench kriter testinde ortaya çıktı.

Qualcomm, Snapdragon 820’yi geliştirmeye devam ediyor

CES 2016 etkinliğinde tanıtılan LETV Le Max Pro modelinde yer alarak mobil dünyasına merhaba diyen Snapdragon 820 kısa süre içerisinde Xiaomi Mi 5 ve ZTE Nubia Z11 modellerinde de kullanılacak.

Qualcomm’un üst seviye cihazlar için tasarladığı dört çekirdekli işlemci Snapdragon 820 bir yandan mobil cihazlarda kullanılmaya başlarken, diğer taraftan kriter testlerinde ortaya çıkıyor. İşlemci GeekBench veritabanında bir kez daha karşımıza çıktı. Rain Rain A3000 gibi garip isimli bir cihazda kullanıldığı görülen Snapdragon 820'ye 4GB RAM eşlik ediyor. Ancak burada dikkat çeken husus ne cihazın ismi ne de 4GB RAM.

1452412781_rr.png

Snapdragon 820’nin işlemci numarasına bakıldığında “revision 2” yazıldığı görünüyor. Daha önce LETV Le Max Pro ve Xiaomi Mi 5, GeekBench veritabanında görüldüğünde işlemci numarasında “revision 1” yazılmıştı.  Söz konusu telefonun hangi üreticiye ait bilinmiyor; ancak görünüşe bakılırsa Qualcomm yeni nesil işlemcisinin gelişim sürecini sürdürüyor. Yeniden revizde edilen Snapdragon 820 hem tek hem de çoklu çekirdek performansını ise artırmış görünüyor. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.