Mobil

Qualocmm Snapdargon 820'yi iş ortaklarına göndermeye başladı

Samsung tarafından üretildiği iddia edilen Snapdragon 820'yi yıl sonuna kadar bazı amiral gemisi modellerde göreceğiz.

Qualocmm Snapdargon 820'yi iş ortaklarına göndermeye başladı

Snapdragon 810’da yaşanan ısınma sorununu kısa süre içerisinde atlatmak isteyen mobil dünyasının bir numaralı çip tasarımcısı Qualcomm, Çin’den gelen son haberlere göre Snadpragon 820’yi Sony, HTC ve Xiaomi’ye gönderdi. Snapdragon 820 işlemcisini kullanan ilk üreticiler de bu şekilde netlik kazanmış oldu. HTC muhtemelen son birkaç gündür adını sıklıkla duyduğumuz Aero adlı modelde, Xiaomi Mi5 ve Mi5 Plus akıllı telefonlarda, Sony ise büyük olasılıkla sonbaharda duyuracağı amiral gemisi telefonda Snapdragon 820 işlemcisini kullanacak.

Snapdragon 820’ye ilişkin bilgiler bunlar sınırlı değil. Yine Çin’den gelen haberlere göre Snapdragon 820’nin üretim sürecinden Samsung sorumlu olacak. 64-bit destekli işlemci beklendiği gibi Kryo mimarili çekirdeklerden oluşacak ve bu çekirdekler 3.0GHz frekans hızlarına ulaşacak. Snapdragon 820, Exynos 7420 işlemcisinde olduğu gibi 14nm FinFet üretim sürecine sahip olacak.

Exynos 7420’nin Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde gösterdiği yüksek performansı referans aldığımızda, Snapdragon 820’nin bu defa Qualcomm’un yüzünü güldüreceğini rahatlıkla ifade edebiliriz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.