Mobil

Quick Charge 2.0 teknolojisinin videosu yayınlandı

Qualcomm hızlı şarj konusunda sınırları zorluyor

Quick Charge 2.0 teknolojisinin videosu yayınlandı

Akıllı telefonların en büyük sorunu şarj dayama süreleri. Üreticiler daha performanslı piller yerine ya donanımlarla ya da hızlı şarj adaptörleri ile bu duruma çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Hızlı şarj konusunda dünyanın en iyisi olan Oppo, telefonlarında VOOC şarj teknolojisi ile %0 şardan %100 şarja 42 dakikada çıkabiliyor. Bunu sadece teknoloji ile değil 8 adet giriş kanalı ile sağlıyor.

1427362231_wp20150326112816pro.jpg

Qualcomm'un uzun süredir üzerinde çalıştığı Quick Charge özelliğini uzun bir süredir telefon üreticileri kullanmaktaydı. Qualcomm geçtiğimiz gün yayınladığı video ile Quick Charge 2.0 teknolojisini tanıttı. 

Videoda 3 farklı şarj adaptörü kullanıyor. Standart 5 Volt 1 Amper, Hızlı şarj adaptörü diye geçen 5 Volt 2 amper ve teknik detayları belirtilmeyen Quick Charge 2.0 adaptörü.

40 dakikada sadece %50 şarj doldurabilen bu teknoloji açıkçası Oppo'nun VOOC teknolojisinin oldukça altında bir performans gösteriyor.

Nexus 6 üzerinden yapılan test videosunu sizlere sunuyoruz. Değerlendirme size ait...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.