Mobil

Quick Charge 4.0 ile gelen akıllı telefonlar!

Qualcomm, Quick Charge 4.0 teknolojisi ile gelen akıllı telefonların listesini yayınladı.

En hızlı şarja sahip telefon!

Akıllı telefonların içindeki donanım bileşenleri ve ekranları daha fazla enerji talep ettiği için üreticilerin cihazlarına daha büyük pil takmaları gerekiyor. Ancak, daha büyük bir pilin tamamen şarj olması daha fazla zaman alır ve çoğu insan, akıllı telefonlarını şarj etmek için bir saatten fazla beklemekten nefret eder. 

Hızlı şarj, orta ve üst seviye telefonlar arasında standart hale geldi ve 4.0'a yükseltilen Qualcomm'un Quick Charge teknolojisi, şu anda akıllı telefon pazarındaki en ünlü hızlı şarj teknolojisidir.

1509570641_razer-phone-01preview.pngQuick Charge 4.0 sayesinde, akıllı telefonlar şarjın sadece 15 dakika içinde yüzde 50'ye kadar şarj olabilir ve sadece 5 dakika içinde bir cihaz 5 saate kadar konuşma süresi kazanabilir. San Diego merkezli şirket, resmi sitesinde yer alan bir liste sayesinde en son hızlı şarj teknolojisini destekleyen akıllı telefonları doğruladı. 

Aslında, liste sadece bir cihaz içeriyor. Qualcomm'un web sitesine göre, oyun akıllı telefonu olan Razer Phone , Quick Charge 4.0 özelliğine sahip tek cihaz. Aslında, ZTE’nin alt markası Nubia Z17’nin tanıtımı sırasında, telefonun Quick Charge 4.0’ı desteklediği söylenmişti. Bu yüzden Qualcomm’un listesinde yer almaması oldukça garip.

Quick Charge 4.0, 4000 mAh kapasiteli büyük bir bataryaya sahip olması nedeniyle Razer Phone için çok kullanışlı bir telefon. Özellikle mobil oyun alanında uzmanlaşmış olan Razer Phone gibi bir cihazda pilinizin hızlı bir şekilde doldurulmasını sağlamak için sağlam bir hızlı şarj cihazına ihtiyacınız olacak. 

Liste aslında sadece bir model içeriyor olsa da, muhtemelen daha sonra Quick Charge 4.0 ile gelecek telefonların isimleri ile güncellenecektir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.