Mobil

Rapor: Samsung Galaxy S7 19 Ocak'ta tanıtılabilir

Güney Kore'den gelen son haberlere göre Galaxy S7'nin Galaxy Note 5 gibi beklenen daha önce tanıtılabilir.


Samsung’un anavatanı Güney Kore’de ETNews tarafından yayınlanan rapora göre Galaxy S7 19 Ocak’ta tanıtılacak. Genellikle mart ya da nisan döneminde tanıtılan Galaxy S serisi telefonların yıllardır erken tanıtılacağı yönünde haberler aktarıldı, fakat Galaxy Note 5’i bu yıl erken duyuran Samsung'un benzer bir hamleyi bu kez Galaxy S7 için de gerçekleştirmesi muhtemel görünüyor. 

iPhone 6S ile sıkı bir rekabete girişecek Galaxy S amiral gemisi telefon iddiaya göre iki farklı seçenek şeklinde tanıtılacak. "Premium" ve "Premium altı" şeklinde sınıflandırılan iki farklı Galaxy S7'nin tasarımları yayınlanan rapora göre eylül ayından bu yana hazır. 

Premium modelde Exynos işlemci kullanılacak

Telefonların tasarım noktasında ne gibi farklılıklar sunacağı şimdilik bilinmese de, donanım tarafından önemli farklılıkların olacağı muhakkak. Daha üst kategoride konumlandırılan Galaxy S7’de Exynos ailesinden bir işlemci kullanılacak. Diğer Galaxy S7’de ise büyük olasılıkla Qualcomm üretimi bir çip ya da yine Samsung üretimi Exynos 7422 işlemcisini görebiliriz.

İlginizi çekebilir; 

Şu ana kadar yayınlanan haberlerden kısa bir özet sunacak olursak; Galaxy S7’de USB Type-C girişi, basınca duyarlıClearForce ekran teknolojisi ve çift arka kameranın yer alacağı iddia ediliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.