Mobil

Rapor: Sony 12-inçlik bir tablet hazırlıyor

Sony'nin yeni tableti önümüzdeki yılın ilk aylarından tanıtılmış olacak.

Rapor: Sony 12-inçlik bir tablet hazırlıyor

Xperia Z serisi altında iddialı tablet duyuruları gerçekleştiren Sony, Tayvan merkezli tedarik zincirlerinden gelen haberlere göre 12-inç büyüklüğünde bir tablet hazırlıyor. Japon üreticinin halihazırda en büyük tableti 10.1-inç büyüklüğünde.

Yayınlanan rapora göre 12-inç ekrana sahip tablet 2015 birinci çeyrek bitmeden tanıtılmış olacak. Bu da Sony’nin Xperia Z4’ü duyuracağı MWC 2015’te ayrıca büyük ekranlı bir tablet tanıtacağı ihtimalini de gündeme getiriyor. Sony’nin yeni tableti üst düzey özelliklerle donatılacak ayrıca grafik uygulamalar için bir de kaleme sahip olacak. Tablet hakkında bilinen detaylar şu an bunlarla sınırlı.

Son dönemde üreticilerin büyük ekranlı tabletlere olan ilgisinde bir artıştan söz edilebilir. Samsung, 12.2-inçlik Galaxy Note Pro’yu dünya piyasalarında satışa sundu. Apple cephesinde de büyük ekranlı bir iPad uzun süreden beri dillendiriliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.