Realme 11 Pro, dairesel kamera modülüyle TENAA sertifikasını geçti

Çinli teknoloji şirketi Realme’nin merakla beklenen yeni modellerinden biri olan Realme 11 Pro, artık çıkış tarihine bir hayli yakın.

Realme 11 Pro, dairesel kamera modülüyle TENAA sertifikasını geçti

Realme, yakın zamanda Çin'de "RMX3770" model numarasıyla TENAA sertifikasyonunu geçen Realme 11 Pro adlı cihazı üzerinde çalışıyor. Bu sertifikasyon, cihazın bazı ana özelliklerini açığa çıkardı: Bu özellikler yuvarlak bir kamera modülü ve ortalanmış bir delikli kavisli ekran.

TENAA web sitesinde paylaşılan tasarımlara göre, Realme 11 Pro, ortalanmış bir delikli ekrana ve kavisli bir ekrana sahip olacak. Cihazın arka tarafına geçildiğinde, ana kamera sensörünün ortasına yerleştirilmiş, her iki yanında iki yardımcı lens ve üzerinde bir LED flaş ile birlikte yuvarlak bir kamera modülüne sahip bir yüzey görünüyor. Kamera modülünün tasarımı, Realme'in önceki dikdörtgen kamera modüllerinden farklı ve açıkçası bu tasarım telefona yeni ve benzersiz bir görünüm katıyor. Ayrıca Realme markasının da arka panelde yer aldığını belirtelim.

Realme 11 Pro, dairesel kamera modülüyle TENAA sertifikasını geçti

Bunun yanı sıra, Digital Chat Station'dan bir sızıntıya göre, Realme 11 Pro, MediaTek'in en son Dimensity yongaseti ile 5G özelliklerine sahip olacak ve Mayıs 2023'te piyasaya sürülecek. Ancak cihazın diğer özellikleriyle ilgili herhangi bir detay henüz açıklanmadı.

Cihaz ayrıca TKDN ve Bluetooth SIG sertifikasyonlarını da geçti, bu da Bluetooth 5.2 bağlantısını destekleyeceğini ve Endonezya'da satışa sunulacağını göstermektedir.

Realme, fiyat performans odaklı akıllı telefonlar sunmasıyla bilinir ve Realme 11 Pro'nun da bu trendi sürdürmesi bekleniyor. Son teknoloji MediaTek yongaseti ve kavisli delikli ekranla, cihazın üstün bir kullanıcı deneyimi sunması için fazlasıyla yeterli olacaktır.