Realme 12 5G yakında piyasaya sürülecek

Realme 12 5G'nin SIRIM sertifikası almasıyla birlikte, lansmanının yakın olduğu sinyallerini veriyor.

Realme 12 5G yakında piyasaya sürülecek

Realme'nin 12 serisi akıllı telefonları, 6 Mart'ta Hindistan'da tanıtılacak. Şirket, Realme 12+ 5G modelinin tanıtılacağını doğrulasa da, yanında hangi diğer telefonun tanıtılacağı henüz net değil. Ancak, Realme 12 5G'nin de Realme 12+ modeli ile birlikte tanıtılacağına dair söylentiler var. Yakın zamanda sızdırılan bilgilere göre, RMX3999 model numaralı bir Realme telefonunun ana özellikleri ortaya çıktı. Aynı cihaz, Malezya'nın SIRIM sertifikasyon platformu veritabanında da görüldü ve bu platform üzerinden cihazın Malezya pazarındaki isminin Realme 12 5G olacağı ortaya çıktı. Bu cihaz daha önce Hindistan'ın BIS otoritesi, FCC, Avrupa'nın EEC ve Endonezya sertifikasyon kurumları olan TKDN ve SDPPI gibi çeşitli sertifikasyon platformlarında da görülmüştü.

Realme 12 5G'nin özelliklerine gelince, cihazın Realme C67 5G'ye benzer özelliklere sahip olabileceği söyleniyor. 6.72 inç boyutunda bir IPS LCD ekranı olacak ve bu ekran FHD+ çözünürlük ile 120Hz tazeleme hızını destekleyecek. Ayrıca cihazın yan tarafa monte edilmiş bir parmak izi sensörüne sahip olması bekleniyor.

Realme 12 5G yakında piyasaya sürülecek

Cihazın içinde Dimensity 6100 Plus yonga seti bulunacak ve 5,000mAh kapasiteli bir batarya ile 45W hızlı şarj desteği sunacak. FCC sertifikasyonundan elde edilen bilgilere göre Realme 12 5G'nin tasarım dili Realme 12+ 5G'ye benzer olacak. Cihazın çift kamera sistemi barındırması bekleniyor ancak kamera detayları hakkında kesin bir bilgi yok. Telefonun Realme UI 5 tabanlı Android 14 ile çalışması öngörülüyor.

Realme 12 ve 12+ modellerinin yanı sıra, şirketin Realme 12 Lite üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Bu cihazın piyasaya sürülme zamanı hakkında bir bilgi bulunmamakla birlikte, cihazın Realme C67 (4G) modeline benzer özelliklere sahip olacağı iddia ediliyor.