Realme 12 Pro serisinin özellikleri sızdırıldı

Realme 12 Pro serisinin Hindistan lansmanı yaklaşırken, işlemci ve kamera özellikleri sızdırıldı.

Realme 12 Pro serisinin özellikleri sızdırıldı

Realme, Hindistan'da yarın sabah 7:30'da büyük bir duyuru yapmaya hazırlanıyor. Markanın bu etkinlikte Realme 12 Pro serisi akıllı telefonlarının lansman tarihini açıklaması bekleniyor. Serinin Pro ve Pro+ modelleri zaten BIS sertifikası almış durumda. Şimdi ise, duyumcu Ishan Agarwal tarafından paylaşılan yeni bir sızıntı, Realme 12 Pro serisi hakkında bilgiler veriyor.

Realme 12 Pro+ modelinin önemli özellikleri sızdırıldı. Realme 11 Pro serisinin halefi olarak piyasaya sürülecek olan bu yeni seride, Pro+ modelinin Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti ile güçlendirildiği belirtiliyor. Bu yonga seti, Hindistan'da 4 Ocak'ta lansmanı yapılacak olan Redmi Note 13 Pro modelinde de bulunuyor.

Realme 12 Pro serisinin özellikleri sızdırıldı

Realme 12 serisinin üç sensörlü dairesel bir kamera modülüne sahip olacağı söyleniyor. Pro+ modelinde 3x optik zoom özelliğine sahip 64MP OmniVision OV64B periskop telefoto birimi bulunacak. Diğer yandan, Pro modelinin ise 32MP Sony IMX709 telefoto birimi ile donatılacağı ve Snapdragon 7 Gen 3 SoC ile geleceği iddia ediliyor.

Realme 12 Pro Serisi'nin Hindistan'da bu ay sonunda veya Şubat ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Realme, geçtiğimiz Kasım ayında, yaklaşmakta olan numara serisi cihazlarından birinin periskop zoom lens özelliğine sahip olacağını doğrulamıştı. Realme Hindistan da kısa süre önce amiral gemisi bir akıllı telefon ve periskop kamera ile ilgili bir şeylerin sinyallerini vermişti. Realme GT 5 Pro, geçen ay Çin'de amiral gemisi özelliklerle tanıtılmıştı.