Realme 13 Pro+ sızdırılan detaylarla gündemde

Realme 13 Pro+ hakkında sızdırılan bilgiler, cihazın işlemci, kamera ve tasarım detaylarını ortaya koyuyor. Bu modelin piyasaya çıkışı sabırsızlıkla bekleniyor.

Realme 13 Pro+ sızdırılan detaylarla gündemde

Yakın zamanda ortaya çıkan bir sızıntıya göre, yeni bir akıllı telefonun teknik özellikleri gün yüzüne çıktı. Bu bilgileri paylaşan, sektördeki güvenilir kaynaklardan biri olan Digital Chat Station (DCS), telefonun adını belirtmemesine rağmen, ITHome raporuna göre bu cihazın muhtemelen Realme 13 Pro+ olduğu düşünülüyor.

Çin'in popüler sosyal medya platformu Weibo'da yayımlanan sızıntı, telefonun Sony IMX882 3x periskop lensle donatılan ilk cihaz olabileceğini öne sürüyor. 1/1.953″ boyutundaki bu sensörün Oppo ve OnePlus gibi diğer üreticiler tarafından da yeni amiral gemisi cihazları Find X8/X8 Pro ve OnePlus 13 için kullanılacağı bildiriliyor.

Bunun yanı sıra, DCS'e göre telefon, önceki nesil Realme 12 Pro+'da yer alan 50MP ana sensör ve üçlü kamera kurulumunu koruyacak.

Telefonun tasarımına dair de bazı bilgiler mevcut. Realme 13 Pro+’ın, ortalanmış bir delikli ekran ve arka kameralar için dairesel bir modül tasarımını sürdüreceği tahmin ediliyor. Cihazın iç donanımına gelince, Realme 13 Pro+'ın, Realme 12 Pro+'da bulunan Snapdragon 7s Gen 2'ye kıyasla mütevazı bir yükseltme olan Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 işlemciyi barındıracağı belirtiliyor.

Önceki raporlar, Realme 13 Pro+’ın Hindistan sürümünün Monet Altın ve Zümrüt Yeşili olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunulacağını ve dört farklı hafıza seçeneği sunacağını öne sürüyor: 8GB+128GB, 8GB+256GB, 12GB+256GB ve 12GB+512GB.

Buna ek olarak, Realme 13 Pro’nun benzer RAM ve depolama seçenekleri sunacağı, ancak Monet Altın, Monet Mor ve Gökyüzü Yeşili olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Realme 13 serisi hakkında diğer bilgiler şimdilik gizli tutuluyor. Yeni bilgiler elde ettikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.