realme 7i Xiaomi Redmi Note 9’a meydan okumaya geliyor!

realme’nin yeni f/p ürünü 7i, Redmin Note 9’a meydan okumaya geliyor. İşte realme 7i özellikleri ve diğer detaylar.

realme 7i Xiaomi Redmi Note 9’a meydan okumaya geliyor!

realme’nin uygun fiyatlı model yelpazesine yeni bir cihaz daha ekleniyor. Bilindiği üzere Çinli üretici Türkiye pazarına girerken satışa sunduğu ilk modellerden birisi de 5i modeliydi. realme 5i gerçekten de fiyat performans kıstasında iddialı bir modeldi. Ardından bu yıl içerisinde 6i raflardaki yerini aldı. Pandemi sürecinde satışa çıkan telefonun kampanya dönemindeki etiketi 1700 TL civarındaydı.

Elbette vergilerin yükselmesi ve döviz kurlarının artmasıyla birlikte akıllı telefon fiyatları da yükseldi. Nitekim bu dalgadan realme de nasibini aldı. realme 5i ve 6i fiyatlı hızlı bir şekilde arttı.

realme 7i Xiaomi Redmi Note 9’a meydan okumaya geliyor!

realme şimdi de pazarda rekabetin dozajını bir nebze arttıracak yeni f/p modelini satışa sunmaya hazırlanıyor.

realme’nin yeni modeli gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 662 yonga setinden alıyor. Sistemini 8GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 128GB. Bu alan benim için yeterli olmaz diyorsanız telefonda microSD kart desteği bulunduğunu da hatırlatalım.

realme 7i Xiaomi Redmi Note 9’a meydan okumaya geliyor! - Resim : 1

720 x 1600 piksel çözünürlüğünde 6.5 inçlik IPS LCD ekranla gelen telefonun en can alıcı özelliği ise 4’lü ana kamera modülü.

realme 7i modelinde 64 MP, f/1.8, 26mm (geniş), 1/1.73", 0.8µm, PDAF, 8 MP, f/2.3, 119˚, 16mm (ultra geniş), 1/4.0", 1.12µm, 2 MP, f/2.4, (makro), 2 MP, f/2.4, (derinlik) özelliklerinde 4’lü ana kamera modülü yer alıyor. Ön yüzde ise 16MP’lik selfie kamerası bulunuyor.

Gelelim en can alıcı noktaya yani telefonun fiyatına. realme 7i fiyatı 170 euro olarak duyuruldu. Bu telefon muhtemelen ülkemizde de satışa çıkacaktır. Xiaomi Redmi Note 9 modeline kafa tutması beklenen telefonun ülkemizdeki fiyatı da 2500 TL civarında olabilir. Böylece realme tekrardan Redmi’ye rakip olma fırsatını yakalayacaktır.