Realme C61’nin piyasaya çıkış tarihi netleşti

Realme, C61 modelini yakında piyasaya sürecek. Yeni modelin anahtar özellikleri ve fiyatı hakkında detaylar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Realme C61’nin piyasaya çıkış tarihi netleşti

Realme, Hindistan pazarına yeni bir C serisi akıllı telefon sunmaya hazırlanıyor. Realme C61 olarak adlandırılan bu cihazın lansman tarihi açıklandı ve tasarımı da Realme'nin resmi web sitesinde ve Flipkart'ta yer alan özel bir mikrositede görücüye çıkarıldı. Yeni model, Hindistan'da e-ticaret platformu üzerinden satışa sunulacak.

Realme C61, Hindistan'da 28 Haziran Cuma günü saat 12:00'de tanıtılacak. Mikrositelerde belirtilen bilgilere göre, telefon metalik bir çerçeveye sahip olacak ve güç ile ses kontrol düğmeleri sağ tarafta yer alacak. Güç düğmesi aynı zamanda parmak izi tarayıcısı olarak da işlev görecek. Arka panelde, parlak bir yüzey altında dikdörtgen şeklinde görünen iki kamera halkası bulunuyor.

Ön tarafta ise Realme C61, alt kısmında kalın bir çeneye sahip olan damla çentikli bir ekranla gelecek. Cihazın IP54 sertifikasına sahip olduğu ve toz ile suya karşı dayanıklı olduğu belirtiliyor. Realme, yaklaşan akıllı telefonun Alman TUV Rheinland yüksek güvenilirlik sertifikasını geçtiğini söylüyor. Cihazın Mint Yeşili renk seçeneğiyle piyasaya sürüleceği doğrulandı.

Realme C61 hakkında daha fazla detay öğrenmek için sadece birkaç gün beklememiz gerekecek. Cihaz, geçen yılın Realme C51 modelinin halefi olarak piyasaya sürülecek.

Sızdırılan bilgilere göre Realme C61, HD+ ekranla donatılacak ve Unisoc Spreadtrum T612 işlemciyle güçlendirilecek. 4GB ve 6GB RAM seçenekleriyle sunulacak olan cihaz, 128GB'a kadar depolama alanına sahip olacak. Yeni modelin 5,000mAh batarya ünitesiyle geleceği ve 45W hızlı şarj desteği sunacağı tahmin ediliyor. Bir kaynak, Realme C61'in 125 doların altında bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağını belirtiyor.