Realme GT 5 Pro'nun lansman tarihi ve 100W hızlı şarj özelliği açıklandı

Realme'nin merakla beklenen yeni modeli GT 5 Pro, lansman tarihini ve etkileyici 100W hızlı şarj özelliğini 3C sertifikasıyla duyurarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Realme GT 5 Pro'nun lansman tarihi ve 100W hızlı şarj özelliği açıklandı

Realme GT 5 Pro'nun merakla beklenen lansman tarihi nihayet resmi olarak açıklandı. Realme, başlangıçta bu ay içinde bir duyuru yapılacağını belirtmiş olsa da, şimdi 7 Aralık saat 14:00'te Çin'de düzenlenecek etkinlikte GT 5 Pro'yu tanıtacağını doğruladı. Realme, lansman tarihini onaylamanın yanı sıra, GT 5 Pro hakkında başka bir detay paylaşmadı. Markanın yayınladığı afiş, yuvarlak kamera modülünün bir kısmını gösteriyor ve sadece duyuru tarihini belirtiyor.

Geekbench, AnTuTu ve Çin'in TENAA sertifikasyon platformu veritabanlarında görünen RMX3888 model numaralı Realme cihazının, yaklaşmakta olan Realme GT 5 Pro olduğu ortaya çıktı. Aynı cihaz, Çin'in 3C otoritesinden onay aldı ve bu, cihazın 100W hızlı şarj ile gelebileceğini gösteriyor.

Realme GT 5 Pro'nun lansman tarihi ve 100W hızlı şarj özelliği açıklandı

Realme GT 5 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle gelecek ve arka kamera düzenlemesi, 50 megapiksel Sony LYT-808 ana kamera ve 3x optik zoom ve 120x dijital zoom özellikli 50 megapiksel IMX890 periskop telefoto kamera içerecek. Ayrıca, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 32 megapiksel ön kamera ile gelmesi bekleniyor. Akıllı telefonlarda görülen en büyük ısı dağıtım ünitelerinden birine sahip olacağı da doğrulandı.

Realme, cihazın perakende paketinin tasarımını gösteren aşağıdaki resmi de yayınladı. Geekbench listelemesi, cihazın en fazla 24 GB RAM ile gelebileceğini ortaya koydu. Cihazın en yüksek konfigürasyonunun 1 TB depolama alanına sahip olması muhtemel.

Realme GT 5 Pro'nun TENAA listelemesi, 6.78 inç kavisli kenarlı OLED ekranı, 1.5K çözünürlük ve muhtemelen 144Hz yenileme hızı sunacağını ortaya koydu. Cihazın Android 14 ve Realme UI 5 ile çalışması bekleniyor.