Realme GT 6T’nin pil detayları ortaya çıktı ve kendine hayran bıraktı

Realme’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı GT 6T modeli hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Realme GT 6T’nin pil detayları ortaya çıktı ve kendine hayran bıraktı

Realme, dün Çin'de GT Neo 6 modelini tanıttı. Markanın Hindistan şubesi ise bu ayın sonunda Realme GT 6T modelini ülkeye getireceğini doğruladı. GT serisinin ilk 'T' modeli olacak olan bu cihaz, Snapdragon 7+ Gen 3 işlemci ile geleceği kesinleşti. Lansman öncesinde GT 6T'nin çeşitli sertifikalar aldığı ve bazı önemli detaylarının ortaya çıktığı bildirildi.

Realme GT 6T, birçok sertifikasyon platformunda görüldü. Cihaz, NBTC, BIS, EEC, FCC ve Camera FV-5 gibi platformlarda RMX3853 model numarasıyla listelendi. İlk üç sertifikasyon sitesi cihazın teknik detaylarına yer vermese de lansmanın yaklaştığını doğruladı.

Realme GT 6T’nin pil detayları ortaya çıktı ve kendine hayran bıraktı - Resim : 1

Realme GT 6T’nin pil detayları ortaya çıktı ve kendine hayran bıraktı

FCC sertifikasına göre, Realme GT 6T'nin tipik olarak 2.750mAh, nominal olarak ise 2.680mAh kapasiteli bir bataryası olacak. Bu değerler, çift hücreli bir bataryayı işaret ediyor, yani toplam batarya kapasitesi 5.500mAh, nominal kapasite ise 5.360mAh olarak bekleniyor. Ayrıca cihazın 120W hızlı şarj desteği sunacağı da onaylandı.

Boyut olarak, Realme GT 6T'nin 162 x 75.1 x 8.65 mm ölçülerinde ve 191 gram ağırlığında olacağı belirtiliyor. Yazılım tarafında ise cihazın Android 14 tabanlı realme UI 5.0 ile geleceği açıklandı.

Camera FV-5 veritabanında ise Realme GT 6T'nin 50MP ana kamera, f/1.8 diyafram açıklığı ve OIS desteği ile geleceği görülüyor. Ön tarafta ise 32MP'lik bir selfie kamerası bekleniyor. Hindistan pazarında Realme GT 6T, Amazon üzerinden satışa sunulacak. Cihazın mikro sitesi, merkezde delikli bir ekran tasarımı ile geleceğini de doğruladı.