Realme orta segmentte çıtayı yükseltti; tam 100W hızlı şarj

Realme, yeni GT Neo 6 SE modeli ile hızlı şarj teknolojisinde çıtayı yükseltiyor. 100W hızlı şarj özelliği, kullanıcıların hayatını nasıl kolaylaştıracak?

Realme orta segmentte çıtayı yükseltti; tam 100W hızlı şarj

Çin'in tanınmış akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme, yeni bir cihazın piyasaya sürülmesine hazırlanıyor. Bu cihaz, Realme GT Neo 6 SE olarak biliniyor ve yakın zamanda çeşitli sertifikasyon sitelerinde görüldü. Bu listelemelerden biri olan 3C sertifikasyon sitesindeki bilgilere göre, RMX3850 model numarasına sahip bu cihaz, Realme'nin SUPERVOOC markalı hızlı şarj teknolojisini destekleyecek. Bu, cihazın 100W gibi etkileyici bir kablolu şarj hızına sahip olacağını gösteriyor.

Realme GT Neo 6 SE'nin 5G bağlantı desteği sunacağı bilinirken, diğer teknik özellikleri hakkında fazla detay bulunmuyor. Ancak, Realme tarafından yapılan bir açıklamada cihazın Qualcomm tarafından henüz duyurulmamış olan Snapdragon 7+ Gen 3 yonga seti ile güçlendirileceği belirtildi. Bu yonga seti, yüksek performanslı bir Cortex-X4 çekirdeği, dört adet Cortex-A720 çekirdeği ve üç adet Cortex-A520 çekirdeğinden oluşan karma bir yapıya sahip olacak ve Adreno 732 GPU ile grafik işlemlerini destekleyecek.

Realme orta segmentte çıtayı yükseltti; tam 100W hızlı şarj

Cihazın tasarımına dair detaylar da internete sızdı. Tasarımsal olarak önceki modelle benzerlikler taşıyan GT Neo 6 SE, muhtemelen yüksek yenileme hızına sahip bir LTPO AMOLED ekranla gelecek. Ayrıca, 5500mAh kapasiteli bir bataryadan güç alacağı ve 100W hızlı şarj desteği sunacağı söyleniyor.

Realme GT Neo 6 SE dışında, şirketin Snapdragon 8s Gen 3 yonga setine sahip olacağı söylenen bir başka model olan GT Neo 6 üzerinde de çalıştığı biliniyor. Realme GT Neo 6 serisi hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki günlerde ortaya çıkabilir ve Realme'nin cihazların lansman tarihini yakında açıklaması bekleniyor. Bu yeni modeller, şirketin yenilikçi teknolojileri ve güçlü donanım özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeye hazırlanıyor.