Realme RMX3993 tasarımı, TENAA görüntüleriyle ortaya çıktı

Realme'nin yakında piyasaya süreceği ve TENAA görüntüleriyle tasarım detayları ortaya çıkan RMX3993 modeli, akıllı telefon pazarında yeni bir soluk getirecek, bu tasarım yeniliği kullanıcıların ilgisini çekmeye hazırlanıyor.

Realme RMX3993 tasarımı, TENAA görüntüleriyle ortaya çıktı

Çin'in TENAA otoritesi tarafından onaylanan Realme markasına ait RMX3993 model numaralı bir telefonun görüntüleri, ilgi çekici özellikleriyle dikkat çekiyor. Öncelikle telefonun tasarımına bakıldığında, ön yüzde delikli bir ekran tasarımına yer verildiği görülüyor. Arka yüzde ise yuvarlak bir kamera modülü bulunuyor ve bu modül içerisinde tek bir kamera ile LED flaş yer alıyor. Bu tasarım özellikleri, cihazın Realme 12 serisinin bir üyesi olabileceğine işaret ediyor, ancak cihazın kesin adı henüz açıklanmadı.

Realme RMX3993 modelinin boyutları 165.6 x 76.1 x 7.89 mm olarak ölçülüyor ve ağırlığı 209 gram. 6.67 inç büyüklüğünde bir HD+ çözünürlüğe sahip LCD ekrana sahip olan cihaz, 5000mAh kapasiteli bir batarya ile destekleniyor. Ancak cihazın şarj özellikleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Realme RMX3993 tasarımı, TENAA görüntüleriyle ortaya çıktı - Resim : 1

Realme RMX3993 tasarımı, TENAA görüntüleriyle ortaya çıktı

Cihazın gücünü belirtilmeyen 2.2GHz hızında çalışan bir yonga seti sağlıyor. Çin pazarında cihazın 12 GB'a kadar RAM ve 512 GB'a kadar depolama alanı ile sunulabileceği belirtiliyor. Ayrıca cihazın, Realme UI5 tabanlı Android 14 ile önceden yüklenmiş olarak gelmesi bekleniyor.

Selfie ve video aramaları için ön tarafta 8 megapiksellik bir kamera bulunurken, arka panelde 50 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera yer alıyor. Cihazda ayrıca yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı ve bir mikroSD kart yuvası gibi özellikler bulunuyor.

RMX3993 modelinin TENAA tarafından onaylanmasıyla birlikte, cihazın resmi olarak tanıtılmasının uzak olmadığı düşünülüyor. Cihazın Mart ayında resmiyet kazanması bekleniyor. Bu yeni model, Realme'nin yenilikçi tasarım anlayışını ve kullanıcı odaklı teknoloji yaklaşımını bir kez daha gözler önüne seriyor.