Mobil

Realme sahipleri yaşadı! Daha kaliteli fotoğraf çekebileceksiniz!

Çin'in önemli isimlerinden olan Realme, kamerada çığı açan yeni teknolojilerini duyurdu. Realme 8 Pro ile fotoğraf çekmek artık daha keyifli olacak.


Realme, düzenlemiş olduğu etkinlikte yeni kamera teknolojilerini tanıttı. Realme telefonlarına gelecek olan bu yeni özellikler ile fotoğraf konusunda büyük bir adım atılacak. Realme 8 Pro ile gelecek olan bu inovasyonlar mobil fotoğrafçılık konusunda büyük bir çığır açacak.

108 Megapiksel sensör devrim yaratacak 

Realme ilk atılımını sensörde yapıyor. 108 Megapiksel çözünürlüğündeki yeni sensör 3 kat optik için zoom yapabiliyor. Temiz bir görüntü için optimizasyonlar ile gelen bu sensör 8 kareyi analiz edip ortaya net fotoğraflar çıkarıyor. Ayrıca optik telefoto lens ile de keskin fotoğraflar çekmek artık mümkün olacak.

realme 8 Pro'nun 3x modu yeni Sensör İçi Yakınlaştırmayı etkinleştirirken sensör görüntü oluşturmak için sadece yakınlaştırılmış kısımla eşleştirilen 12 MP alanı kullanıyor. 12 MP fotoğrafta alan daha küçük olduğundan görüntü daha hızlı işlenebiliyor. Bu, realme 8 Pro'nun arka arkaya sekiz adet 12 MP fotoğraf çekmesine ve bunları netlik geliştirme algoritmasına ekleyerek görüntü netliğini daha da artırmasını sağlıyor.

realme

Starry Mode ne işe yarıyor?

Starry Mode yani yıldız modu özelliği de etkinlikte bahsedilen bir mod oldu. Bu sayede gökyüzünü net bir şekilde gece ve gündüz fark etmeden fotoğraflayabiliyorsunuz. 480 kat hızlı çekim sayesinde gökyüzü hareketlerini videoya da çekebiliyorsunuz. Realme bu mod için çeşitli optimizasyonlar yaptığını da belirtiyor.

Starry zaman atlamalı videoların oluşturulması, fotoğrafların sentezlenmesi ve işlenmesi için yüksek performans gerektirdiğinden ciddi zorlukları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle  realme, yıldızlı fotoğraflara dayalı özel bir hızlandırılmış video algoritması geliştirdi. 30 fotoğrafın çekilmesi ve 1 saniyelik zaman atlamalı video oluşturulması 480 saniye sürüyor. Bu algoritme ile zaman atlamalı modun sürekli değişen evrenleri 480 kat daha hızlı gösterebileceği anlamına geliyor.

Timelaps videolar artık daha net

Tilt-Shift fotoğrafçılık için yeni atılımlar yapılıyor. Yazılımsal iyileştirmer ile timelaps videolarda daha iyi sonuçlar alınması sağlanıyor. Yeni tilt-shift fotoğraf algoritması ile realme 8 serisi, dünyayı fantastik ve benzersiz bir şekilde sunan 10 kat daha hızlı tilt-shift zaman atlamalı videoların yanı sıra tilt-shift fotoğrafların çekilebilmesine olanak tanıyor. 

Portre için önemli geliştirmeler

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların birçoğu arka planda standart bir bokeh efekti içeren portre çekimi yapabiliyor. Realme, portre fotoğrafçılığına da yenilikler katıyor. realme 8 serisi ile her bir portreyi birer trend haline getiren Neon Portre, Dinamik Portre ve Yapay Zeka Destekli Renkli Portre olmak üzere üç ikonik filtre ile birlikte geliyor.

Yorumlar
Hamza
Tüm telefonlarına mı gelecek yoksa sadece 8 serisinemi (realme 6i kullanıyorum )
Cevapla
Ugur
Kullandığın telefondan memnunmusun peki ?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.