Mobil

Realme Samsung'u geride bıraktı!

Realme belli pazarlarda Samsung'u geride bırakmış durumda. İşte söz konusu markaların satış raporları.

Realme Samsung'u geride bıraktı!

IDC tarafından hazırlanan bir rapora göre, Hindistan'da 2022'nin ikinci çeyreğinde akıllı telefon sevkiyatları yıldan yıla yaklaşık %3 arttı. Ancak bu yeni toplada şaşırtıcı bazı sonuçlar da yer alıyor. 2022'nin ilk çeyreğine kıyasla pazarda %5'lik bir düşüş söz konusu. 2022'nin tüm ilk yarısında toplam akıllı telefon satışlarında %1'lik bir düşüş kaydedildi.

IDC, taleplerdeki düşüşün sebebi olarak global enflasyonu gösteriyor. 2021'deki arz kısıtlamalarının kalıcı etkileri pazara yansımış durumda. 

Realme Samsung'u geride bıraktı!

realme

Akıllı telefon satıcılarının performansına bakıldığında, Xiaomi, sevkiyatları geçen yılın aynı dönemine göre %28,2 düşmesine rağmen %20,4 pazar payıyla liderliğini sürdürüyor. Bu, Xiaomi'nin pazar payının yüzde 8,8'ine mal oldu. Realme ve vivo büyük kazançlar elde etti ve şu anda sırasıyla %17,5 ve %16,9 hisse ile ikinci ve üçüncü sıralarda yer alıyor. Samsung'un sevkiyatları sabit kaldı ve bu da şirketin toplam hacim açısından dördüncü sıraya düşmesine neden oldu. Maliyeti 500 dolardan fazla olan telefonların premium pazar segmenti, tüm pazarın %6'sına katkıda bulunarak, yıldan yıla %83 artan sevkiyatlarla güçlü bir şekilde büyüyor. Apple %53 pazar payı ile hala ilk sırada yer alırken, OnePlus %19 ile ve Samsung %15 ile onu takip ediyor.

Yorumlar
Dertli
Realme alan bin pişman sakın almayın size tavsiyem elimde 2022 realme 5i var 6 aylık hala Android 10 seviyesinde ve yazılım güncellemesi gelmiyor..
Cevapla
xxlc
realmenin bir üst c serilerini alsaydın şu an derdin bile olmazdı realmeye kötü diyor birde bir bitmek bilmediniz kötü yorum çetesi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.