Mobil

realme ve OnePlus’tan rakiplerine örnek olacak davranış!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden realme ve OnePlus koronavirüs salgını yüzünden telefonların garanti süresini uzatma kararı aldı.

realme ve OnePlus’tan rakiplerine örnek olacak davranış!

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği sektörlerden birisi de teknoloji oldu. Şu dönemde satışlar önemli ölçüde azalırken, pek çok sektörde de üretim durma noktasına geldi.

Çin’de patlak verip kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgın için akıllı telefon dünyasındaki üreticiler de harekete geçti. Kısa süre önce Xiaomi ve Vivo sağlık çalışanları için N95 maske bağışında bulunacaklarını açıklamıştı.

Şimdi de realme ve OnePlus koronavirüs salgını nedeniyle yeni adımlar attı.

realme ve OnePlus telefonların garanti süresini uzattı

Ülkemizde de hizmet vermekte olan realme akıllı telefonlarının garanti süresini uzatma kararı aldı. Benzer bir karar OnePlus’tan da geldi.

Alınan karara göre iki Çinli üretici de garantileri Mart ayında dolan cihazların garantilerini Mayıs sonuna kadar uzatma kararı aldı. Bu sayede sokağa çıkma yasağı bulunan ülkelerdeki kullanıcıların mağduriyeti de bir anlamda giderilmiş oldu.

Bu garanti uzatma kararının şimdilik sadece Amerika ve Avrupa’da geçerli olduğu belirtildi. Muhtemelen bu durum Türkiye’deki cihazları da kapsıyor. Lakin realme ülkemize yeni giriş yaptığı için zaten Mart ayında garantisi dolacak bir cihaz mümkün değildir. Dolayısıyla şimdilik bu kararın ülkemizdeki realme kullanıcılarını çok fazla ilgilendirmediğini söyleyebiliriz.

Eğer diğer üreticiler de bu tarz kararlar alırlarsa, ülkemizdeki kullanıcılar da uzatılan garanti sürelerinden yararlanabilirler.

Yorumlar
Uygar
Fiyatı düşürelim yok. Garanti süresini uzatmak nedir. Sanki çok yardımcı oluyorlar da..
Cevapla
BABUR
Samsung s6 s7 s8 s9 s10 s20 s60 s90 s145 s800 s1200 s 1200000 bunu ileriledik sanıyorlar insanları numaralala kandirdik sanıyorlar asil kendilerini aldatıyorlar
Cevapla
💠Gakko💠
Realmi istediği kadar eyilik yapsın Çin menşeli ürünlerden birezim uzak durmak gereki yerli ürünlere yönelmek gereki diye düşünim
Cevapla
Ben
Note10pulus kullaniyom cok rahatim tavsiye edermiyim o kdr dgl cunk cidden pahali ama kesinlikle 7kya deger bir telefon bunu soylim + samsung cok pahali uretiyor diyenlere gelsin A71
Yaser
Çinli deyip beğenmediğiniz telefonları amerikanın iphonesini çin'e yaptırdığına ne diyelim Evet yerli ürün kullanalım'da yerli varda bizmi kullanmadık?
Shd
General Mobile kullanıyorum açıkçası telefon bok gibi
devo
lan yerli markalar daha android güncellemesinin ne olduğunu bilmiyorlar dandik bitane mtk işlemci koyuyorlar orta segment fiyatına alt segment satıyorlar adamlar parasının karşılığını veriyor realme veya diğerleri
Fatih Şahin
Öyle diyorsunuz da kullandığınız telefon modelini söyler misiniz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.