Realme yeni fiyat/performans modeli için geri sayıma geçti, yok satar

Realme'nin yeni modeli GT Neo 6, AnTuTu üzerinde Snapdragon 8s Gen 3 çipiyle görüldü. Bu durum, modelin yakın zamanda piyasaya sürülebileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Realme yeni fiyat/performans modeli için geri sayıma geçti, yok satar

Realme, Çin pazarında yakında Realme GT Neo 6 SE modelini tanıtacağını doğruladı. Bu cihaz, Snapdragon 7+ Gen 3 yonga seti ile donatılacak. Ayrıca, firmanın yeni bir Snapdragon 8 serisi yonga setine sahip Realme GT Neo 6 modelini de piyasaya sürmeyi planladığına dair haberler var. Şubat ayında, yeni yonga seti ile donatılmış RMX3851 model numaralı bir Realme cihazı Geekbench'te görüldü. Şimdi ise, bu cihazın AnTuTu üzerinde de görülmesi, lansmanının yakın olabileceğine işaret ediyor.

Realme GT Neo 6, AnTuTu testinden 1,846,775 puan alarak dikkat çekti. Snapdragon 8s Gen 3 (geçici isim) olarak adlandırılan yonga setinin, Snapdragon 8 Gen 3'ün daha düşük saat hızlarında çalışan bir versiyonu olduğu iddia ediliyor. Bu yonga setinin, 3.01GHz'de çalışan bir ana CPU çekirdeğine, 2.61GHz'de çalışan 3 adet Cortex-A720 ve 1.84GHz'de çalışan 3 adet Cortex-A520 çekirdeğine sahip olması bekleniyor. Ayrıca Adreno 735 grafik birimi ile geleceği söyleniyor.

Realme yeni fiyat/performans modeli için geri sayıma geçti, yok satar

Realme GT Neo 6'nın, 1.5K çözünürlüğe ve 144Hz yenileme hızına sahip bir OLED panel ile gelmesi bekleniyor. Cihazın, 24 GB RAM ve 1 TB depolama kapasitesine kadar seçeneklerle sunulması ve OIS destekli 50 megapiksel ana kamera ile gelmesi öngörülüyor. Ayrıca 100W şarj desteği sunacağı tahmin ediliyor.

Çin dışında da piyasaya sürülmesi beklenen Realme GT Neo 6, Avrupa'nın EEC, Hindistan'ın BIS ve Endonezya'nın TKDN gibi sertifikasyon platformlarından onay aldı. Çin'de, Snapdragon 8s Gen 3 yonga setine sahip olması beklenen iQOO Z9 Turbo ve Redmi Note 13 Turbo gibi cihazlarla rekabet etmesi öngörülüyor.