Realme yeni telefonunu maliyetine satıyor, başka türlü bu kadar ucuz olamaz

Realme'nin yeni modeli C65 5G, uygun fiyatı ve ileri teknoloji özellikleriyle piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Realme yeni telefonunu maliyetine satıyor, başka türlü bu kadar ucuz olamaz

Realme, Hindistan'da piyasaya sürülecek yeni C-serisi akıllı telefonu C65 5G'nin tanıtım tarihini açıkladı. Cihaz, önceki model C64'ün halefi olarak, bu hafta içinde kullanıcılarla buluşacak. Telefonun tasarımı kutu şeklinde olup, güç düğmesine entegre edilmiş yan tarafa monte edilmiş parmak izi tarayıcısıyla dikkat çekiyor. Arka panelde ise bir adet 50MP ana kamera sensörü ve bir yardımcı lens bulunan dairesel bir kamera modülü yer alıyor. Realme C65 5G, siyah ve yeşil olmak üzere iki renk seçeneği ile sunulacak.

Ekran tarafında ise merkezi hizalanmış delikli bir tasarım kullanılmış. Realme, bu modelin segmentinde 120Hz ekran sunan ve düşük mavi ışık sertifikasına sahip ilk telefon olduğunu belirtiyor. Ayrıca IP64 sertifikası ile toza ve suya karşı dirençli olduğu da vurgulanıyor.

Realme yeni telefonunu maliyetine satıyor, başka türlü bu kadar ucuz olamaz

Realme C65 5G, dünya genelinde MediaTek Dimensity 6300 yonga setiyle güçlendirilen ilk telefon olma özelliğini taşıyor. Cihaz, 5,000mAh kapasiteli batarya ile destekleniyor ve 15W şarj desteğine sahip. Ayrıca 6GB RAM ve 128GB depolama alanı sunuyor.

Bu yeni model, 26 Nisan'da öğlen saat 12:00'de tanıtılacak ve giriş seviyesindeki en hızlı 5G deneyimini vaat eden bu telefonun başlangıç fiyatı 9.999 rupi (yaklaşık 121 dolar) olarak belirlendi. Narzo 70 serisi telefonları da yarın Hindistan'da tanıtılacak olan markanın diğer bir yeniliği olarak karşımıza çıkıyor. Realme C65 5G, teknoloji tutkunları için cazip bir seçenek olarak öne çıkarken, kullanıcılara yüksek hızda bir deneyim sunmayı hedefliyor.