Mobil

realme yeni Xiaomi olma yolunda ilerliyor

realme kuruluşunun üstünden kısa bir zaman geçmesine rağmen 50 milyon akıllı telefon satışına ulaşarak rekor kırdı.


realme kuruluşunun üçüncü yılına yaklaşırken, bu kadar kısa sürede 50 milyon kullanıcıya ulaşan ilk şirket oldu. 2018 yılının Mayıs ayında realme 1 akıllı telefonuyla pazara giriş yapan firmanın 50 milyon akıllı telefon satışına ulaşması yalnızca iki yıl beş ay sürdü. 

realme kısa sürede rekor kullanıcı sayısına ulaştı!

Ekim ayının bitmesiyle birlikte teknoloji devleri geride kalan çeyrek dönem için mali durumlarını açıklamaya başladı. Bunların arasında en büyük gelişim gösteren ise realme oldu. Counterpoint Research isimli araştırma şirketinin verilerine göre şirket, kısa zaman içinde 50 milyon akıllı telefon satma rekorunu kırmış durumda. 

realme'nin ikinci çeyrekteki ticari durumunun çok iyi olduğu gözlemleniyor. Firmanın 2020 yılının ilk çeyreğine kıyasla akıllı telefon satışlarında % 132'lik bir artış söz konusu. Bu oran yıllık olarak hesaplandığında % 45'lik bir büyüme olduğu anlamına geliyor. Bunlara ek olarak realme tarihin en hızlı 50 milyon akıllı telefon satan teknoloji firması unvanına sahip oldu. 

Ayrıca araştırma şirketinin paylaştığı bilgilere göre realme, 2020'nin ikinci çeyreğinde 14,8 milyon akıllı telefon sattı. İkinci çeyrekte gerçekleşen bu akıllı telefon satışı 50 milyon hedefine çok büyük katkı sağladı ve toplam 9 çeyrekte 50 milyon akıllı telefon satışına ulaşmış oldu. Diğer şirketlerle karşılaştırıldığında Xiami ve Vivo'nun bu hedefe ulaşması 12 çeyrek, Apple'ın ise 13 çeyrek sürmüştü. 

Yorumlar
Orhan
Güncelleme ve servis kalitesi ne dikkat ederse fiyat bazlı Türkiye de gider
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.