Realme'nin yeni amiral gemisi katili modeli Türkiye'ye de geliyor

Realme'nin 12x 5G modeli, önemli sertifikasyonları alarak yakında daha geniş bir pazarda kullanıcılarla buluşacak.

Realme'nin yeni amiral gemisi katili modeli Türkiye'ye de geliyor

Realme, Çin'de piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı 5G akıllı telefonu Realme 12X ile teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine çekti. Bu modeli global pazarlara taşıma planları yapan marka, Realme 12X 5G modelini Hindistan'da 2 Nisan'da tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni bir sertifikasyon, cihazın kısa süre içinde başka bölgelerde de piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Realme 12X 5G, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Telekomünikasyon ve Dijital Hükümet Düzenleme Kurumu (TDRA) tarafından onaylandı. Bu, cihazın ilgili düzenleyici otorite tarafından piyasaya sürülmesi için yeşil ışık yakıldığı anlamına geliyor. Cihaz "RMX3997" model numarasıyla tanımlanıyor ve sertifikasyon, Realme 12X 5G adını teyit ediyor. Ne yazık ki, sertifikasyon cihazın özellikleri hakkında herhangi bir bilgi vermiyor.

Realme'nin yeni amiral gemisi katili modeli Türkiye'ye de geliyor

Ancak, duyumcu Sudhanshu Ambhore tarafından yapılan bir sızıntıya göre Realme 12X 5G, 6.72 inçlik bir LCD ekranla gelecek. Bu ekran Full HD+ çözünürlük sunacak, 950 nit parlaklık değerine ulaşacak ve 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Cihaz, MediaTek Dimensity 6100+ yonga setiyle güçlendirilecek ve 8GB RAM ile 128GB depolama alanına sahip olacak. Depolama alanı, microSD kart ile 2TB'a kadar genişletilebilecek.

Akıllı telefon, arka tarafta 50 megapiksel ana kamera kurulumuna ve önde 8 megapiksel selfie kamerasına ev sahipliği yapacak. Android 14 işletim sistemiyle çalışacak cihaz, su ve toza karşı dirençli olacak ve IP54 sertifikasına sahip olacak. Ağırlığı 188 gram olan bu modelin, lansman etkinliğinde duyurulacak ve söylentilere göre 12.000 Hindistan rupisi altında bir fiyat etiketine sahip olacak. Yarının lansman etkinliğinde bu detayların yanı sıra diğer bilgilerin de açıklanması bekleniyor.