Red Magic 9, Snapdragon 8 Gen 3 ile birlikte Geekbench’te görüldü

Akıllı telefon pazarında belli bir kitleye hitap eden Red Magic, yeni modeliyle birlikte pazar payını genişletmek istiyor.

Red Magic 9, Snapdragon 8 Gen 3 ile birlikte Geekbench’te görüldü

Qualcomm'un yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 3 hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Ekim ayında tanıtılması beklenen bu yonga seti, önceki model olan Snapdragon 8 Gen 2'ye göre daha maliyetli olacağı iddia edildi. Bu sızıntılara ek olarak, bu yonga setinin Geekbench'te yer aldığı da ortaya çıktı.

Bir akıllı telefon modeli olan Nubia NX769J Geekbench'te tespit edildi. Bu cihazın Nubia Z60 serisine veya Red Magic 9 serisine ait bir prototip olabileceği düşünülüyor. Telefonun anakartının kod adı "Pineapple" olarak belirtiliyor. Ayrıca bu yonga setinin 1+5+2 çekirdek yapılandırmasına sahip olduğu duyumlar arasında.

Red Magic 9, Snapdragon 8 Gen 3 ile birlikte Geekbench’te görüldü

Nubia NX769J'nin temel saat hızı 2.27GHz iken en yüksek değeri 3.19GHz'e ulaşabiliyor. Geekbench 5 testlerine göre bu cihaz tek çekirdekli testte 1596, çok çekirdekli testte ise 5977 puan aldı. Ayrıca Samsung Galaxy S24+ ABD versiyonunun da daha yüksek saat hızında çalışan Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile Geekbench'te 2223 tek çekirdek ve 6661 çok çekirdek puanı aldığı gözlendi.

Bu sonuçlar Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli performansta önemli iyileştirmeler sunduğunu gösteriyor. Ancak bu yonga setindeki GPU'nun da ciddi bir performans artışı getireceği söylentiler arasında. GPU hakkında daha kesin bilgilere sahip olabilmek için GPU test sonuçlarını beklememiz gerekiyor.