Red Magic 9S Pro: Bu oyun telefonu performans sınırlarını zorluyor

Red Magic 9S Pro, en yeni Snapdragon işlemcisi ile oyun tutkunlarının hayallerini süslüyor. Bu telefonun diğer performans özellikleri neler?

Red Magic 9S Pro: Bu oyun telefonu performans sınırlarını zorluyor

Nubia, geçen yıl Temmuz ayında, dünyanın ilk Snapdragon 8 Gen 2 Leading Version yongasına sahip olan Red Magic 8S Pro akıllı telefonunu tanıtmıştı. Şimdi ise marka, Red Magic 9S Pro'nun Snapdragon 8 Gen 3 Leading Version yongası ile donatılacağını doğruladı. Yeni modelin lansmanı 3 Temmuz'da gerçekleşecek.

Snapdragon 8 Gen 2 Leading Version, diğer Android amiral gemisi telefonlara güç veren Snapdragon 8 Gen 2'nin hız aşırtılmış bir versiyonudur. Bu hız aşırtılmış yongayı içeren diğer telefonlar ise Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra modelleridir. Samsung, bu yongayı "Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy" olarak tanıtmıştı.

Bu yılın başlarında tanıtılan Galaxy S24 serisi, 3.39GHz (3.4GHz) hızında çalışan hız aşırtılmış Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yongasına sahip. Diğer yandan, OnePlus 12, iQOO 12 ve Find X8 Ultra gibi diğer amiral gemisi telefonlar, 3.3GHz hızında çalışan standart Snapdragon 8 Gen 3 yongasını kullanıyor. Yaklaşan Red Magic 9S Pro ise hız aşırtılmış SD8G3 yongasına sahip tek telefon olacak.

Snapdragon 8 Gen 3 yongası, artırılmış CPU hızı dışında, 1GHz'de çalışan gelişmiş GPU performansı da sunacak. Telefon ayrıca LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama özelliğine sahip olacak.

Red Magic 9S Pro'nun diğer özellikleri henüz açıklanmadı, ancak bu modelin, Kasım 2023'te duyurulan Red Magic 9 Pro ile benzer özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. 9S Pro modelinin yanı sıra, marka 3 Temmuz'da Çin'de Red Magic Gaming Laptop'ı da tanıtacak.

Nubia'nın yeni amiral gemisi modeli Red Magic 9S Pro, özellikle mobil oyun tutkunları için dikkat çekici bir seçenek olacak gibi görünüyor. Yenilenen yongası ve yüksek performanslı donanım bileşenleriyle bu model, kullanıcılara üst düzey bir akıllı telefon deneyimi sunmayı hedefliyor. Mobil oyunlar ve yüksek performans gerektiren uygulamalar için ideal bir cihaz olarak öne çıkan Red Magic 9S Pro, teknoloji severler tarafından merakla bekleniyor.

Red Magic 9S Pro: Bu oyun telefonu performans sınırlarını zorluyor - Resim : 1