Red Magic, adeta şov yaptı! Karşınızda en yüksek RAM'e sahip telefon!

Son zamanların en çok konuşulan markalarından biri olan Red Magic, merakla beklenen yeni telefonunu ve oyun monitörünü resmen tanıttı.

Red Magic, adeta şov yaptı! Karşınızda en yüksek RAM'e sahip telefon!

Red Magic, bugün Çin'de büyük bir lansman etkinliği düzenledi ve en son oyun telefonu olan Red Magic 8S Pro'yu tanıttı. Cihaz, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ve 24GB RAM ile gerçekten bir performans canavarı ve bu kadar fazla RAM'e sahip ilk telefon olmasıyla dikkat çekiyor. Aynı etkinlikte, şirket kavisli bir ekrana ve 240Hz yenileme hızına sahip yeni bir 49 inç QD-OLED oyun monitörünü de tanıttı.

Yeni Red Magic oyun monitörü, pek çok üst düzey özelliği bir arada sunuyor. 49 inçlik kavisli büyük ekranı, 32:9 en-boy oranına sahip. Ekranın 1800R kavisine sahip olması, kullanıcılarına çok kavisli ve yeterince kavisli arasında dengeleyen bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Monitör, 5120 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip olup, TRUE BLACK 400 sertifikası ile derin siyahları görüntüleme kabiliyetine sahip. Ayrıca, monitörün %99 DCI-P3 renk gamına sahip olması renklerin doğru ve canlı bir şekilde görüntülenmesini sağlıyor.

Red Magic, adeta şov yaptı! Karşınızda en yüksek RAM'e sahip telefon!

Red Magic monitör, Samsung'un QD-OLED (kantum nokta OLED) teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji, diğer OLED panellere kıyasla daha geniş bir renk yelpazesini görüntüleme yeteneği ve yüksek parlaklık gibi avantajları beraberinde getiriyor. Red Magic ekranı, yüksek 240Hz yenileme hızı ve hızlı 0,03ms tepki süresi sunuyor. Ekran yırtılmasını ve takılma sorunlarını azaltan FREE-SYNC ve G-SYNC teknolojileri ile uyumlu olması, akıcı bir oyun deneyimi vaat ediyor.

Bu monitörde ayrıca iki adet dahili 5W hoparlör ve gürültü azaltma mikrofonu bulunuyor. Bağlantı noktaları açısından, yeni ekran 1 HDMI 2.1, 1 DP 1.4 ve 1 Tip-C'ye sahip ve tek tuşla yansıtma ve 90W ters şarjı destekliyor.

Tüm bu etkileyici özelliklerle donatılmış olan Red Magic monitör, oyuncular için ideal bir seçenek olabilir. Ancak, Red Magic henüz monitörün fiyatını ve mevcudiyet bilgilerini açıklamadığı için ne kadar iyi bir anlaşma olacağını belirtmek zor.