Redmi 12 dünya genelindeki yayılımına devam ediyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Redmi, daha önce birkaç farklı ülkede satışa sunduğu Redmi 12 modelini daha fazla bölgeye getirmek için tüm gücüyle çalışıyor.

Redmi 12 dünya genelindeki yayılımına devam ediyor

Redmi markası, Redmi 12 modelini 1 Ağustos'ta Hindistan'da satışa sunmayı planlıyor. Bu model, bazı global pazarlarda kullanıcılarıyla buluşmuş durumda. Redmi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla yeni modelini müşterilerine duyuruyor. Geekbench benchmarking platformunda Redmi 12'nin varlığı tespit edildi, daha fazla bilgi için detayları inceleyin.

Geekbench veri tabanında 23053RN02I model numarası ile listelenen Redmi 12, "fire" adı verilen bir anakarta sahip. Telefonun 1,80 GHz hızında altı çekirdek ve 2 GHz hızında iki çekirdekten oluşan MediaTek'in Helio G88 yonga seti kullanıyor. Geekbench listesinde 6 GB RAM bilgisi de yer alıyor, lansman sırasında daha fazla RAM seçeneği de sunulabileceği öngörülüyor. Redmi 12, piyasaya sürüldüğünde kutusundan Android 13 işletim sistemiyle çıkacak.

Redmi 12'nin Geekbench üzerinde elde ettiği tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçları ise sırasıyla 436 ve 1.388 oldu. Ancak Geekbench listelemesi, Redmi 12 hakkında daha fazla ayrıntı sağlamadı.

Redmi 12'nin zaten dünya genelinde tanıtılmış olması, Hindistan'daki sürümün de benzer özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. Merkezi bir delikli ekranı bulunan telefon, kare form faktöründe ve arka tarafında bir modül olmadan üç kamera sensörü içeriyor. Arkada bir kristal cam tasarımı bulunan Redmi 12, Ay Işığı Gümüşü, Pastel Mavi ve Jade Siyah olmak üzere farklı renk seçeneklerine sahip.

Redmi 12'nin teknik özelliklerine bakıldığında; 6,79 inçlik FHD+ bir LCD ekrana, 90Hz yenileme hızına ve 550 nit pik parlaklığa sahip. Telefonun arka tarafında 50 MP ana sensör, 8 MP ultra geniş açılı lens ve 2 MP makro ünitesinden oluşan bir kamera kurulumu bulunuyor. İşlemci olarak MediaTek Helio G88 kullanılan Redmi 12, 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile geliyor. Telefonu canlı tutacak olan 5.000mAh gücünde bir pil kullanıyor ve 18W hızlı şarj özelliğine sahip.