Redmi A2 özellikleri artık kesinleşti diyebiliriz

Redmi’nin yeni bütçe dostu akıllı telefonlarından biri olması beklenen Redmi A2, bir kez daha kendini gösterdi.

Redmi A2 özellikleri artık kesinleşti diyebiliriz

Xiaomi’nin bütçe dostu telefonu Redmi A2, global pazarda yakında satışa sunulacak. Telefon, çeşitli web sitelerinde, Hindistan Standartlar Bürosu & NBTC gibi sitelerde göründü ve tasarımı, özellikleri ve Avrupa fiyatı sızdırıldı. Ayrıca Google Play Console'da da görünen bazı özellikleri ortaya çıktı.

Model numarası 23026RN54G olan Redmi A2, Google Play Console'da listelendi ve özellikleri açığa çıktı. MediaTek Helio G36 SoC işlemcisiyle güçlendirilen telefon, dört ana A53 çekirdeği için 2.3 GHz'lik bir maksimum saat hızına ve silver çekirdekleri için 1.8 GHz'lik bir maksimum saat hızına sahip. Cihaz ayrıca PowerVR GE8320 GPU'ya sahip. Google Play Console listelemesi, A2'nin HD+ bir ekrana sahip olacağını ve en az 2 GB RAM ile Android’in Go Edition (Android 13) ile çalışacağını ortaya çıkardı.

Ek olarak, listeye eşlik eden bir resim, telefonun ön kamerası için su damlası çentik yerine üst ortada bir delikli kesik bulunduracağını gösteriyor. Bu heyecan verici özelliklerle, Redmi A2, kaliteli özellikler arayan bütçe dostu bir seçenek sunuyor.

Redmi A2 özellikleri artık kesinleşti diyebiliriz

Daha önceki sızıntılara göre, Redmi A2, 6.52 inç IPS LCD ekranıyla, beklentilere göre 1600 x 720 piksel HD+ çözünürlüğe sahip olacak. Arka parmak izi tarayıcısı olmaması, bu özelliğin sadece A2+ modelinde olabileceğini düşündürüyor. Bunun yerine, A2, arka tarafta 8MP bir ana kameraya ve 2MP derinlik sensörüne sahip olacak, selfie'ler ve video görüşmeleri için ise 5MP ön kameraya sahip olacak.

Redmi A2'nin ayrıca Avrupa'da 10W şarj desteği sunan güçlü bir 5000mAh bataryası olacak. Tek bir hoparlör ve 3.5 mm kulaklık jakına sahip olacak ve en son Android 13 (Go Edition) güncellemesi önceden yüklenmiş olarak gelecek. Cihaz, çift SIM yuvası, Bluetooth 5.0 ve 2.4GHz WiFi bağlantısı sunacak.