Redmi K30 Pro tanıtım tarihi belli oldu!

Teknoloji dünyasının merakla beklenen telefonlarından birisi olan Redmi K30 Pro’nun tanıtım tarihi sonunda belli oldu!

Redmi K30 Pro tanıtım tarihi belli oldu!

Redmi’nin yeni amiral gemi modelini bu ay içerisinde tanıtacağı bir sürpriz olmasa bile tam tarih hakkında herhangi bir resmi açıklama da bir türlü gelmiyordu. Ancak sonunda Redmi K30 Pro hakkında resmi bir açıklama yapıldı ve bahsi geçen cihazın tanıtım tarihi de böylelikle belli oldu. Yapılan açıklamaya göre ise Redmi K30 Pro, Huawei P40’ın lansmanı ile (26 Mart) Nisan ayında geleceğine inanılan Honor 30 serisinin lansmanı arasında gerçekleşececek. Yani anlaşılan o ki söz konusu cihaz, yüksek ihtimalle Mart ayının sonunda karşımıza çıkacak. Ön siparişleri ise yine Mart ayının sonu ve Nisan ayının başından itibaren Çin’de başlayacak.

Redmi K30 Pro tanıtım tarihi belli oldu! - Resim : 1

Redmi K30 Pro Özellikleri

Redmi K30 Pro, özellikleri itibarıyla amiral gemi olduğunu net bir şekilde gösteriyor. Henüz söz konusu cihaz hakkında elimizde somut bilgiler yer almasa da, sızan bazı detaylar telefonun oldukça güçlü olacağını söylüyor. Snapdragon 865 işlemcisinden gücünü almasını beklediğimiz Redmi K30 Pro için kutudan 30W hızlı şarj aletinin çıkacak olması ise kullanıcıları fazlasıyla mutlu edeceğe benziyor. Hızlı şarj hakkında bu bilgiyi vermişken cihazın 4.700 mAh bataryaya sahip olacağını da sizlerle paylaşmış olalım.

Öte yandan Redmi K30 Pro’nun kamera detayları hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak yine de bazı kaynaklar kamera sensörünün 64MP Sony IMX686 tarafından yönetileceğini bizlere söylüyor. Telefonun fiyatının ise 550 dolar civarında olması bekleniyor.