Redmi K50 serisi pil ve şarj özellikleri ortaya çıktı!

Redmi K50 serisi için detaylar netleşmeyen başladı. Redmi'nin yeni akıllı telefonları için lansman etkinliği çok yakında. İşte detaylar.

Redmi K50 serisi pil ve şarj özellikleri ortaya çıktı!

Geçen ay Çin'de Redmi K50 Gaming Edition akıllı telefonunu piyasaya sürdükten sonra, şirket şimdi Redmi K50 serisindeki diğer telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Redmi bunun için 17 Mart'ta bir etkinlik planladı. İ

Resmi lansman etkinliğine sadece birkaç gün kala Redmi, gelecek akıllı telefonların bazı temel özelliklerini teaserlar aracılığıyla açıklamaya başladı. Şirket en sonunda pil kapasitesi ve şarj hızıyla ilgili ayrıntıları paylaştı. Redmi tarafından paylaşılan en son teaser posteri, yaklaşmakta olan K50 serisi akıllı telefonun 5.000 mAh pil ile geleceğini ve ayrıca 120W hızlı şarj teknolojisi desteği ile geleceğini ortaya koyuyor.

Redmi K50 serisi pil ve şarj özellikleri ortaya çıktı!

redmi

Redmi K50 Gaming Edition'ın da 120W hızlı şarj desteğiyle gelmesi ancak 4.700mAh pil içermesi dikkat çekici. Şirket ayrıca akıllı telefonu 17 dakika içinde tamamen şarj edebileceğini iddia etmişti. Son zamanlarda, Xiaomi destekli marka, Redmi K50 serisi akıllı telefonların 2K ekran çözünürlüğünü destekleyen bir ekrana sahip olacağını söylemişti. 

Şimdiye kadar teaserlar, Redmi K50 serisi telefonların Dolby Atmos ve Hi-Res Double Gold sertifikası desteğine sahip çift stereo hoparlörle geleceğini onayladı. Bağlantı için çift frekanslı GPS, Wi-Fi 6, NFC, IR blaster var ve sektörde Bluetooth 5.3'ü destekleyen ilk cihaz olduğu söyleniyor.

Şirketin, sırasıyla Qualcomm Snapdragon 870, MediaTek Dimensity 8100 ve MediaTek Dimensity 9000 tarafından desteklenen Redmi K50, Redmi K50 Pro ve Redmi K50 Pro+ olmak üzere üç cihazı piyasaya sürmesi bekleniyor. Tüm teknik özellikleri, fiyatlandırmayı ve bulunabilirlik ayrıntılarını öğrenmek için resmi lansman etkinliğini beklememiz gerekiyor.