Redmi K80 Pro'nun 2K ekranı ve 50MP kamerası heyecan yarattı

Redmi K80 Pro'nun 2K çözünürlüklü ekranı ve 50MP telefoto kamerası kullanıcılar arasında büyük bir heyecan uyandırdı. Bu yeni özellikler, fotoğraf ve video çekiminde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Redmi K80 Pro'nun diğer özellikleri merakla bekleniyor.

Redmi K80 Pro'nun 2K ekranı ve 50MP kamerası heyecan yarattı

Xiaomi'nin alt markası Redmi'nin bu ay K70 Ultra modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu modelin ardından Redmi K80 serisinin de Çin'de tanıtılması öngörülüyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir rapora göre, bu seride yer alacak Pro modelinin 3x telefoto lens ve ultrasonik parmak izi tarayıcısıyla geleceği belirtilmişti.

Bugün, ünlü sızıntı kaynağı Digital Chat Station, Redmi K80 Pro'nun gerçekten de 50MP 3x telefoto lensle donatılacağını doğruladı. Ayrıca, telefonun 2K düz bir ekran ve Qualcomm’un yakında çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti ile geleceğini belirtti.

Tipster daha önce de telefonun 5500mAh bataryaya sahip olacağını ve 120W hızlı şarj desteği sunacağını paylaşmıştı. Bunun dışında, cihazla ilgili diğer ayrıntılar hâlâ gizemini koruyor.

Redmi K80 Pro'nun yanında, standart Redmi K80 modeli de piyasaya sürülecek. Önceki raporlara göre, standart K80, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatılacak. Pro modelinde olduğu gibi, K80'in de 2K çözünürlüğe sahip düz OLED ekran ve 120Hz yenileme hızı sunması bekleniyor. K80 Pro'daki gibi bir telefoto kameraya sahip olup olmayacağı ise henüz net değil.

Başka bir sızıntıya göre, her iki telefon da arka tarafında yeni bir cam malzeme kullanılarak tasarlanmış yeni bir görünüm sunacak. Geçen ayki bir rapora göre, bu yıl Redmi K70E'nin halefi olan Redmi K80E modeli piyasaya sürülmeyecek. Xiaomi'nin, Redmi K serisini daha üst düzey cihazlara odaklamak istediği bildiriliyor.

Lansman tarihine gelince, Xiaomi'nin Snapdragon 8 Gen 4 SoC ile donatılan ilk serisi olan Xiaomi 15 serisinin Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Redmi K80 serisinin ise Kasım ayında tanıtılması öngörülüyor.