Redmi K80 serisi Champion Edition ile geliyor

Redmi K80 serisinin yeni bir Champion Edition modeline sahip olacağı iddia ediliyor. Detaylar merakla bekleniyor.

Redmi K80 serisi Champion Edition ile geliyor

Redmi K80 serisinin Çin'de Kasım ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Weibo'da Smart Pikachu adlı bir kaynak, tüm Redmi K80 serisinin 2K ekran ile test edildiğini açıkladı. Önceki model olan Redmi K70 Pro, 2K (1440 x 3200) çözünürlüğe sahip, 4000 nit maksimum parlaklık sunan, HDR10+ ve Dolby Vision destekli bir ekranla gelmişti. Ayrıca TUV Rheinland sertifikası ile göz koruması sağlıyordu. Yeni K80 serisinin ekranı, hafif kavisli olacak şekilde tasarlanmış, bu da orta sınıf Redmi Note serisini andırıyor.

K80 serisi, ayrıca Premium Champion Edition sunacak. Önceki modellerde olduğu gibi, bu seride de bir ortak marka modeli yer alacak. Örneğin, Redmi K70 Pro Champion Edition, Redmi ve Lamborghini işbirliği ile geliştirilmişti. Bu nedenle, K80 serisinde de Lamborghini ile ortak geliştirilen bir Champion Edition modeli olabileceği düşünülüyor.

Geçen yılın Redmi K70 Pro Champion Edition modeli, yaklaşık 1200 dolara satılmış ve Pro modelinden farklı bir tasarıma sahipti. Önceki söylentilere göre, Redmi K80 serisi Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti ile donatılacak. K80 Pro, yaklaşan Snapdragon amiral gemisini kullanacakken, temel model mevcut Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile güçlendirilecek. Telefon, 5500 mAh batarya ve 120W hızlı şarj desteği sunacak.

Snapdragon 8 Gen 4, 2024 yılının Ekim ayında Snapdragon Teknoloji Zirvesi'nde tanıtılacak. Bu yeni amiral gemisi yonga seti, TSMC'nin ikinci nesil 3nm süreciyle üretilecek. Snapdragon 8 Gen 3'ten farklı olarak, 8 Gen 4, Qualcomm’un kendi geliştirdiği Nuvia Phoenix mimarisini kullanacak. ARM mimarisine kıyasla, Nuvia Phoenix mimarisi performans açısından daha üstün. Bu yonga seti, ayrıca şirketin tamamen kendi geliştirdiği ilk 5G SoC olacak. Redmi K80 serisinin yenilikçi ekran teknolojisi, güçlü yonga setleri ve özel sürümleri ile piyasada büyük ilgi görmesi bekleniyor. Kullanıcılar, bu yeni seriyi dört gözle bekliyor.