Redmi Note 10 5G peynir ekmek gibi satmaya geliyor!

Redmi'nin merakla beklenen telefonu Redmi Note 10 5G kendini gösterdi. Tasarımı ile karşımıza çıkan telefon peynir ekmek gibi satacak.

Redmi Note 10 5G peynir ekmek gibi satmaya geliyor!

Xiaomi'nin çok konuşulan Redmi Note serisine yeni bir üye eklenecek. 26 Mayıs tarihindeki etkinlikte tanıtılacak olan Redmi Note 10 5G modeli bugün posteri sayesinde kendini gösterdi. Tasarımsal açıdan diğer Note modellerine benzeyecek olan telefon, sunduğu özellikler ile dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.

Redmi Note 10 5G özellikleri nasıl olacak?

6.5 inç büyüklüğünde 1080 x 2400 çözünürlüğünde ekran ile gelecek olan telefon, 90 Hz'lik LCD panele sahip olacak. Telefonun kalbinde ise MediaTek'in orta segment için geliştirdiği Dimensity 700 yonga seti yer alacak. RAM tarafında ise 4 GB RAM ile gelecek olan telefon kamerası ile bekleneni verecek.

Cihazın arkasında 48 MP + 2 MP + 2 MP çözünürlüğünde kamera kurulumu yer alacak. Ön yüzeyde ise 8 MP'lik selfie kamerası nokta çentik şeklinde konumlandırılacak.

250 dolar bandında olmasını beklediğimiz bu modelin yaz aylarında Türkiye pazarında da satışa sunulmasını bekliyoruz. Umarız Redmi, ülkemizde de fiyatları uygun tutar.

Redmi Note 10 5G peynir ekmek gibi satmaya geliyor! - Resim : 1

Türkiye'de telefon üretimine başlayan Xiaomi'nin önümüzdeki yıllarda Redmi Note serisini de ülkemizde üretmesi bekleniyor. Eğer bu beklentiler gerçekleşirse Note serisinin fiyatında ciddi düşüşler görebiliriz.

Son olarak ülkemizde çok sevilen Redmi Note serisinin yeni üyesinden sonra Redmi Note 8 (2021) modelinin de tanıtılacağını belirtelim. Ancak yenilenmiş Note 8'in ne zaman tanıtılacağı henüz bilinmiyor.