Mobil

Redmi Note 10 ekran titremesi sorunundan kurtuldu!

Tam bir fiyat/performans canavarı olarak piyasaya sürülen Redmi Note 10 serisi cihazların yaşadığı problemler gideriliyor.

Redmi Note 10 ekran titremesi sorunundan kurtuldu!

Xiaomi'nin alt markası Redmi geçtiğimiz ayın ortasında giriş segmentini domine eden ve orta segmentteki cihazları dahi zorlayan Redmi Note 10 serisini piyasaya sürmüştü. Piyasaya sürüldüğünden beri kullanıcılar bazı problemleri bildirmeye başladı.

Redmi Note modeli ekran titremesi sorunundan kurtuldu!

Bu sorunlardan en büyüğü 120 Hz modunda ekran parlaklığı kısıldığında görülen ekran titremesi problemiydi. Üç gün önce Redmi Note 10 için yayınladığı güncellemede Note 10'larda bu problemi gideren firma bugün de Redmi Note 10 Pro için yayınladığı 12.0.14.0.RKFMIXM güncellemesi ile ekran titremesi sorununu kökten çözüyor.

Fakat güncelleme sadece bununla sınırlı değil, güncelleme ile beraber gelen en önemli yeniliklerden biri de kamera filtreleri. Artık çekim anında BBP, Mystery, Lime, Tango, Fantasy, Slumber, Carmen ve Summer isimli filtrelerden istediğinizi kullanabileceksiniz.

Diğer yenilikler arasında ise Android Güvenlik Paketinin Nisan 2021 sürümüne güncellenmesi ve gece modu için yeni animasyonlar bulunuyor.

Kullanıcıların farklı mecralarda yaptığı geri dönüşlerde ayrıca bu güncelleme ile birlikte ekran renk sapmasının azaldığı, yakınlık sensörünün çok daha iyi çalışmaya başladığı ve performansın yükseldiği öğrenildi.

Bu güncelleme şu anda stabil beta güncelleme durumunda olduğu için eğer onaylanmış bir Mi Beta hesabınız var ise güncellemeyi anında indirebilirsiniz fakat eğer yoksa güncellemenin telefonunuza düşmesini beklemek durumundasınız. Son olarak güncellemenin 249 MB olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.