Redmi ve POCO yeni amiral gemisi katili modelleri için yonga setini belirledi

Redmi Note 13 Turbo ve Poco F6, Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ile gelebilir. Bu güncelleme, cihazların performansını önemli ölçüde artıracak.

Redmi ve POCO yeni amiral gemisi katili modelleri için yonga setini belirledi

Redmi'nin, Çin pazarı için yeni bir Note 13 serisi telefon üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Şimdiye kadar birçok Note 13 serisi telefon piyasaya sürüldü; Redmi Note 13 5G, Note 13 Pro 5G, Redmi Note 13 Pro+ 5G, Redmi Note 13R ve Redmi Note 13R Pro gibi modeller kullanıcılarla buluştu. Şimdi ise serinin en güçlü telefonu olacağı söylenen Redmi Note 13 Turbo hakkında heyecan verici bilgiler geliyor. Snapdragon 8 serisi yonga seti ile donatılacağı iddia edilen bu model, teknoloji dünyasında dikkat çekmeyi başarıyor.

Redmi, geçtiğimiz yıl mart ayında Çin'de Snapdragon 7+ Gen 2 yonga setine sahip Redmi Note 12 Turbo'yu tanıttı. Daha sonra bu telefon, mayıs ayında Poco F5 adı altında küresel pazarda da sunuldu. Yeni sızıntılara göre Redmi Note 13 Turbo, Çin'e özel bir telefon olarak piyasaya sürülecek ve küresel pazarda Poco F6 olarak yeniden markalandırılacak.

Redmi ve POCO yeni amiral gemisi katili modelleri için yonga setini belirledi

Qualcomm'un, Çin'de 18 Mart'ta Snapdragon 7+ Gen 3'ü duyurması bekleniyor. Ayrıca, önümüzdeki günlerde Snapdragon 8 Gen 3'ün (geçici ad) hafifçe yavaşlatılmış bir versiyonu olan Snapdragon 8s Gen 3'ün de tanıtılacağı söyleniyor. İlk başlarda Redmi Note 13 Turbo'nun Snapdragon 7+ Gen 3 ile geleceği düşünülse de, yeni sızıntılar Snapdragon 8s Gen 3 yonga setinin bu modeli güçlendireceğini gösteriyor. Bu sızıntılar, Redmi'nin yeni bir tablet üzerinde de çalıştığını öne sürüyor. Bu cihazların nisan ayında birlikte tanıtılıp tanıtılmayacağı ise merak konusu.

Snapdragon 8s Gen 3 yonga setine sahip olması beklenen Redmi Note 13 Turbo, Çin pazarında iQOO Z9 Turbo ve Realme GT Neo 6 gibi diğer güçlü telefonlarla rekabet edecek. Bu modelin, küresel pazardaki karşılığı olan Poco F6'nın da aynı yonga seti ile donatılacağı ve nisan veya mayıs aylarında tanıtılacağı düşünülüyor. Bu gelişmeler, teknoloji dünyasında büyük bir heyecana neden oluyor ve kullanıcılar yeni modelin ne gibi yenilikler getireceğini merakla bekliyor.