Mobil

reeder da telefon üretimine başladı!

Teknoloji firması reeder yerli telefon üretimine başladı. Firma yılda 300 bin telefon üretmeyi hedefliyor.

reeder da telefon üretimine başladı!

Türkiye’nin yerli markası reeder, 2017 yılında Samsun’da açtığı fabrikada yerli üretime başlıyor. Yaklaşık 100 kişinin çalıştığı fabrika için bugüne kadar 8 milyon TL'yi bulan yatırım yapıldı. reeder Samsun fabrikasında yıllık üretim kapasitesi ise 600 bin adet cihaz olacak. Merkezde yılda 300 bin telefon, 200 bin tablet ve 100 bin adet akıllı saat üretilebilecek. 2019 yılında bu kapasitenin tamamının kullanılması hedefleniyor.

Türk malı reeder telefonlar geliyor

Yerli üretim konusunda açıklamalarda bulunan reeder CEO’su Uygar Saral, Samsun'da ilk etapta akıllı telefon ve tablet üretim planlarının olduğunu belirtti. Uygar Saral şunları söyledi: "Bu merkezde tuşlu telefon üretimine başladık. İlerleyen dönemde telefon üretimine akıllı saat, akıllı ev aletleri, AI yani yapay zeka destekli tüketici elektroniği cihazları da eklenecek. reeder, akıllı ürünler üzerine kurulmuş bir geleneğe sahip bir şirket. Önümüzdeki sektör ajandasında ise yapay zeka, bulut ve robotik çözümler var. Özellikle yazılım Ar-Ge’si ile bu kategoride birçok ürün geliştirip müşterilerimizin kolaylaştırmak için çalışacağız. Samsun’da 100 kişilik bir ekibimiz yerli üretim için çalışıyor. Üreteceğimiz cihazların yerlilik oranı yüzde 55'ten daha fazla dolayısı ile Türk malı mührü taşıyor. Samsun fabrikamızda üretilen son teknoloji ürünleri sadece Türkiye değil yurtdışı pazarlara da sunulacak" dedi.

Türkiye'nin ekonomisini destekliyoruz

"Samsun’daki fabrikamız bölgenin önemli bir istihdam kapısı oldu" diyen Uygar Saral, sözlerine şöyle devam etti: "Bölgenin tek teknoloji yatırımının Samsun’da olması çok önemli bir gelişme. Bölge insanının duygularına hitap etmemiz, onların güvenini kazanmamız için önemli bir adım oldu. İnsanlar artık bize güveniyor ve aile fertlerini çalışmaları için gönül rahatlığıyla bu merkeze gönderiyor. Yaptığımız yatırım ile Türkiye ekonomisini destekliyoruz."

iPhone getir, reeder götür!

Bugüne kadar Akbank, Pegasus ve Boyner gibi markalara özel cihazlar ürettiklerini belirten Uygar Saral, geçen yıl Çinli bir firma ile ortaklık anlaşması imzaladıklarını, onların tecrübesi ve Türk insanının enerjisiyle Türkiye’de üretim yaptıklarını belirtti. Saral sözlerine şöyle devam etti: “Ekonomiye destek için yeni bir kampanya daha başlatıyoruz ve iPhone modellerini getiren kullanıcıların, telefonlarının değeri düşüldükten sonra yeni bir reeder sahibi olmalarını sağlıyoruz. Herkesi kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar
Çağlar
kampanyanızı mantığa bürüyün... iphone'nun 2. el fiyatı bile 0 telefonunuza tekabul ediyor.... general mobile kullanıyorum... 2.yılım... memnunum... gm8 almayı düşünüyorum. reeder için internette hoş yorumlar yok
Cevapla
murat
REEDER P12 Yİ 5 AY ÖNCE ALDIM 2 AY KULLANDIM ARIZA YAPTI SERVİSE GÖNDERDİM 20 GÜN SONRA TEKRAR ARIZA YAPTI TEKRAR GİTTİ GENE AYNI ARIZA YAPTI İADE ETMEK İSTİYORUM KİMSENİN ALMASINI TAVSİYE ETMİYORUM
Cevapla
Eren
Bu tarz şeylerle piyasada tutunmamamiz çok zor ama bir yerden de başlamak lazim tabikide herşey biranda olmuyor artik kendi telefonunu kendi arabasini uretebilen bir ulke olmamiz lazim
Cevapla
ümit
Üretmekten ziyade güncel kaliteyi ve teknolojiyi devam ettirebilmek lazım...
Cevapla
Kazim
iPhone götür değerini belirler üzerine para ve reeder verir. Çünkü 3 yıl önce çıkan iPhone lar Bile reeder dan pahalıdır. İkinci el olanlar da dahil :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.