Mobil

Resmi: Xperia Z serisi artık olmayacak

Sony'den beklenen açıklama çok geçmeden geldi. Japon üretici Xperia Z serisini rafa kaldırdı.


Mobil Dünya Kongresi’nde Xperia X serisini duyurarak otoriterleri şaşırtan Sony’den beklenmeyen bir hamle daha geldi. Japon üreticinin akıllı telefon dünyasında üst segmentte rekabet ettiği Xperia Z serisi telefonlar artık tanıtılmayacak. Konuya ilişkin ilk bilgilendirme aslında geçtiğimiz gün Sony Mobile Almanya’nın Facebook üzerinden yöneltilen bir soru üzerine verilmişti.

Şirketlerin Facebook hesaplarından yapılan bilgilendirmeler her zaman için resmi açıkla değeri taşımıyor, fakat Sony Mobile’ın çok geçmeden yeni bir açıklama yayınlaması kafalardaki soru işaretlerini giderdi.

1456405147_sony-xperia-z5-compact-premium-min.jpg

Öncelikle Xperia Z6’yı bekleyenlere kötü haberlerimiz var; zira Xperia Z serisinde yolun sonuna gelindi. Xperia Blog sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Xperia Z çizgisi doruk noktasına ulaşmıştır. Xperia X serisi ürün stratejimizin yeni bir bölüm ve evrimini temsil ediyor. Xperia Z serisi telefonlarda kullanıcılara Sony’nin en gelişmiş teknolojilerini sunduk; Xperia X serisi kamera, pil performansı, donanım/yazılım tasarımları gibi konularda akıllı ve uyum sağlayabilen bir deneyimi kullanıcılarına sunacak."

Sony bundan sonraki süreçte orta ve üst seviye akıllı telefonlarını Xperia X serisi altında sunacak. Aslında Sony kullanıcıları Xperia X serisi telefonlara yabancı değil, Japon üretici Android ekosistemindeki ilk yıllarında Xperia X adı altında birçok akıllı telefon duyurusu gerçekleştirdi. 

1456405507_1259308550sony-ericsson-xperia-x10-front-three.jpg

*Sony Xperia X10


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.