Mobil

RIM adını değişiyor!

RIM, BlackBerry markasıyla yoluna devam ediyor.

RIM adını değişiyor!

Research in Motion (RIM), New York şehrinde kendi ev sahipliğinde bir etkinlik düzenledi. Şirketin CEO'su yeni işletim sistemi BlackBerry 10 ve yeni akıllı telefonlarını tanıtmadan önce firmanın geleceğiyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Şirketin CEO'su Thorsten Heins konuşmasında, RIM ismi yerine artık BlackBerry markasını kullanacaklarını bildirdi. Kanadalı telekomünikasyon firması, bundan böyleToronto borsasında BB, NASDAQ'ta ise BBRY olarak listelenecek, Şirket 1984'ten beri aynı isimle çalışmalarını yürütüyordu.

1359562024_bcc77e9f-21ec-4028-8c5a-3daac2643c15.jpg

Frank Boulben, dünyaca tanınmış, simgeleşmiş BlackBerry ismine geçişin yalnızca marka yenilemekten ibaret olmadığını belirtti ve BlackBerry Z10 ve BlackBerry Q10 akıllı telefonlarıyla model isimlerinde de sadeleşme yaşanacağını söyledi.

Research in Motion markasının Kuzey Amerika dışındaki bölgelerde pek bilinmediği ve genelde mobil telefon serisiyle popüler hale gelen BlackBerry markasıyla karıştırıldığı görülüyor. Bu duruma bir çözüm getirmek, sektörde kendilerine yeni bir sayfa açmak ve bir dünya markası haline gelmeyi hedeflediği için Kanadalı üreticinin marka, model isimleri ve yeni stratejisinin yakında daha belirgin bir şekilde endüstriye yansıyacağı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.