Mobil

Saf Androidli Galaxy S4 almamanız için 5 neden

Saf Androidli Galaxy S4 mü Touchwiz yazılımlı Galaxy S4 mü?

Saf Androidli Galaxy S4 almamanız için 5 neden

Bildiğiniz gibi Google geçtiğimiz haftalarda düzenlediği etkinlik ile saf Androidli Galaxy S4 Google Edition sürümünü tanıtmıştı. Saf Androidli sürümlerde kendi özel arayüzü yazılımları olmuyor ve sadece Android yazılımlarını kullanıyorlar.

Galaxy S4 akıllı telefon Tochwiz arayüzü ile birçok özelliği barındıran özel bir yazılıma sahip. Ancak saf Androidli Galaxy S4 kullanıcıları bu yazılım özelliklerinden mahrum kalacaklar. Saf Androidli Galaxy S4 güzel ama Touchwiz yazılımı olmadan derisiz çıplak kemik gibi hissettiriyor. Çünkü Android arayüzünde Smart Pause ve çoklu pencere gibi kullanışlı bir çok özellikler yok.

1369934784_googles4.jpg

Peki saf Androidli Galaxy S4 yerine neden normal Tochwiz yazılımına sahp Galaxy S4'ü seçmelisiniz? Sizlere bu haberimizde Galaxy S4 Google Edition yerine, Touchwiz yazılımına sahip normal Galaxy S4 seçmenizi gerektiren beş neden açıklayacağız.

Sonraki sayfalarda bu nedenleri inceleyebilirsiniz.1- Uygulamalar

Bazı insanlar Touchwiz yazılımına ayrı bir sevgi besliyorlar. Ayrıca önceden yüklenmiş uygulamalarla gelen bir cihaz daha cazip olabiliyor.

Cihazınızı nasıl kullandığınıza bağlı olarak Polaris Office 4.0, Allshare Play ve S Note gibi uygulamalar çok yaralı olabilir. S Note çok iyi tasarlanmış bir not alma uygulaması. Polaris Office 4.0 ise harika bir ofis uygulaması ve Allshare Play ise birden fazla cihaz üzerinde içerik akışı sağlar. Belki de gün boyunca bütün ihtiyacınızı giderecek uygulamalar Touchwiz yazılımı ile mevcut oluyor.

1369934864_samsung-galaxy-s4-s-health.jpg

Ayrıca bu uygulamaların Samsung tarafından destekleniyor olması daha güvenli bir hale getirdiği için endişelenmenize de gerek kalmıyor.

Stok Android ile avantajlı olmanın bir yanı ise önceden yüklü olmayan yazılım eksikliği nedeniyle daha akıcı çalışmasıdır. Çünkü Tuchwiz arabirimi ile gün boyunca kullanabileceğiniz yerleşik bir sürü yazılım bulunuyor.2- Kamera özelliği

Mobil kullanıcılar için bir akıllı telefonun büyük avantajlarından biri de kamera fonksiyonlarıdır. Ne yazık ki saf Android, Touchwiz yazılımı olan bir cihazda olduğu kadar çok kamera işlevi sunmuyor. Stok Android kamera özellikleri olarak bir numarası var ama onda da çok olmasa da Samsung'un kendi UI yazılımı bulunuyor.

1369935023_samsung-galaxy-s4-camera-eraser-aa.jpg

Kullanıcılar Touchwiz yazılımı sayesinde cihazın kamerasıyla çektikleri fotoğraflara birçok işlem gerçekleştirebiliyorlar. Eraser ile istemedikleri bölümleri silip sesli mesaj özelliği ile resme ses ekleyip arkadaşlarına gönderebiliyorlar.

Bu özellikler ile fotoğrafınızdaki nesneleri kaldırmak için bir fotoğrafçı olmanıza gerek kalmıyor.3- Akıllı yazılım

TouchWiz, stok Android'de bulamayacağınız müthiş özellikleri ile doludur. TouchWiz yazılım entegre edilmiş akıllı cihazlar, daha sorunsuz Android deneyimi sağlar. Bu tür cihazları kullanmak daha kolay, daha akışkan kullandığınız cihaz yapar.

Touchwiz özelliklerinden en iyisi de pil tasarrufu yapan Smart Stay özelliği. Bildiğiniz gibi Smart Stay özelliği ile siz cihazın başındayken cihaz açık kalıyor siz cihazınızın başından ayrılınca otomatik olarak kapanıyor.

1369935125_samsung-galaxy-s4-smart-pause-aa.jpg

Ayrıca Smart Pause özelliği ile siz video izlerken başından ayrıldığınız zaman videoyu otomatik olarak durduruyor ve siz gelince kaldığı yerden devam ediyor. Stok Androidli cihazlarda bu özellikler bulunmuyor.4- S Pen entegrasyon

TouchWiz entegre S Pen yazılımı en iyi şeylerden biridir. Bu özellik büyük ekranlı cihazları daha kullanışlı hale getirir.

Diğer kullanışlı özellikleri ise  Air View and Air Gesture. Air View aslında S-Pen için Galaxy Note ile birlikte gelmişti. Ancak bu özelliği kullanmak için artık S-Pen kalem aracına gerek kalmadı. Çünkü parmaklarınız ile S-Pen'in yaptığı her şeyi yapabilirsiniz. Mesajları ve e-postaları okumak için ekran üzerinde parmağınızı gezdirmeniz yeterli.

1369935190_s-pen-3.jpg

Ayrıca Air Gesture özelliği ekrana dokunmadan elinizi sallayarak gezinmenize izin verir. Eliniz batkınken bu özellik çok işinize yarayacak.5- Çoklu Pencere

Çoklu pencere özelliği ile bir ekranda birden fazla işlem yapabilirsiniz. Mesela ekranı ikiye bölüp üst tarafta Youtube'da video veya oynatıcıda konferans izlerken, alt tarafta S Note ile notlarınızı düzenleyebilirsiniz.

1369935259_samsung-galaxy-note-2-multi-window.jpg

Buna benzer birçok işlemi ekranı ikiye bölerek yapmanız mümkün. Aşağıda Touchwiz özelliklerini anlatan videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
S4
Almak için tek sebep; "Bundan İYİSİ yok"
Cevapla
ali
Arkadaslar feci isiniyor...
Cevapla
ali
bu neya yine kazik yedik 2000 tl verdim avrupada 1000tl
Cevapla
Misafir
5 özellik demişsin ama touch-wizi anlatıp durmssun be abi
Cevapla
AVRUPALI03
Güzel güzel gelsin bakalım...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.