Sahte ve orjinal aletler nasıl anlaşılır? - Page 1

KUTU VE AMBALAJ

Telefonun kutusuna ve ambalajına her zaman dikkat edin. Gerçek bir ürün özenli ve dikkatli şekilde ambalajlanmıştır. Ambalajda belirli bir tutarsızlık ve bozulma yoktur. Fakat sahte ürünler özensiz ambalaja ve pakete sahiptir.

Sahte ve orjinal aletler nasıl anlaşılır? - Page 2

KUTU ÜSTÜNDEKİ YAZILAR

Kutu üstündeki yazılar da sahte cihazı ele veren kısımlardan biridir. Yazıların okunur ve tutarlı olmasına dikkat edin. Yanlış veya bozuk bir ambalaj yazıları okutmayabilir. Yazıların fontu ve baskısı özensiz olabilir. Ayrıca yazıların hangi dilde olduğuna da bakın.

Sahte ve orjinal aletler nasıl anlaşılır? - Page 3

ORİJİNAL TELEFONLAR GENELDE JELATİNLE KAPLIDIR

Bir telefonun, özellikle de bir iPhone'un sahte olabileceğini gösteren kısımlardan biri plastik muhafaza içinde olmasıdır. iPhone'lar bu şekilde kutu içinde olmaz. Üstlerinde jelatinleri vardır ki, genel olarak telefonlar kutu içinden önünde ve arkasında jelatin kaplı olarak çıkar.

Sahte ve orjinal aletler nasıl anlaşılır? - Page 4

ÜRÜNLERİN ÜSTÜNDEKİ YAZILAR

Orijinal telefonlarda (ve kutudan çıkan diğer aparatlarda), marka ve ürün adı, özel font stilleri ve renklerle yazılır. Yazılardaki renkler ve boyutlandırma gibi küçük değişiklikleri göz ardı etmeyin. Sahte telefonlarda markanın adı, logosu veya cihazın isminde farklılık olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.