Mobil

Sailfish OS, Samsung Galaxy S3'e yüklendi! (Video)

Sailfish OS, Samsung Galaxy S3'te sorunsuz şekilde çalışıyor.


Finlandiyalı Nokia, MeeGo işletim sistemine desteğini kesmesiyle birlikte firmadan ayrılan geliştirme ekibi Jolla isminde bir şirket kurmuştu. Jolla'nın kurulmasıyla birlikte ekip, Sailfish OS adını verdikleri MeeGo tabanlı işletim sistemi üzerinde çalıştıklarını açıklamışlardı. Ve bu girişim ilk meyvesini vermiş 2013 yılının Kasım ayında ilk Sailfish OS'lu Jolla cihazı satışa sunulmuştu.

1395524047_img20140322231402.jpg

2014 yılının başlarında ise Jolla yetkilileri Sailfish OS'un Android'li mobil cihazlara yüklenebileceğini söylemiş ve, Sailfish işletim sistemini denemek isteyen kullanıcılar için bir ROM hazırlama asamaşında olduklarını dile getirmişlerdi. Söz konusu işletim sistemi ROM'u daha önce Nexus 4 ve Nexus 7 üzerinde denenmişti. Sonunda Samsung kullanıcılarını sevindirecek haber geldi ve Sailfish OS Galaxy S3'e yüklendi.

Finlandiya merkezli Jolla, Samsung I9305 Galaxy S III LTE modeline yüklediği Sailfish işletim sistemini gösteren bir video yayınladı. Jolla geliştiricisi Thomas Perl tarafından yayınlanan 3 dakikalık videoda, söz konusu işletim sisteminin cihaz üzerinde nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan görebilirsiniz. Bu arada söz konusu ROM'un ne zaman ve hangi cihazları kapsayacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.