Mobil

Samsung 12Gb LPDDR4 RAM yongalarının seri üretimine başladı

Samsung'dan 6GB RAM'li akıllı telefonlar gelecek.

Samsung 12Gb LPDDR4 RAM yongalarının seri üretimine başladı

Samsung, kendi 20nm process teknolojisini kullanarak 12Gb LPDDR4 RAM yongalarının seri üretimine başladığını duyurdu. Samsung bu yongaları dünya çapında üreten ilk şirket olacak. Bu yongalar ile 6GB RAM özelliğine sahip akıllı telefonlar üretilebilecek.

12Gb sizi şaşırtmasın çünkü “GB” “Gigabayt”, “Gb” ise “Gigabit” demek. Bit byte 8 bit ediyor ve 12Gb çip 1.5GB’a eş değer. Samsung dört tür çipi eşleştirilerek akıllı telefonlara 6GB özelliği sunulabiliyor. Samsung’a göre, yeni 12Gb LPDDR4 RAM yongaları yüzde 20 daha az güç tüketirken, şirketin 8Gb yongalarına oranla yüzde 30 daha hızlı olacak.

1441783395_samsung-smartphone-6gb-ram.jpg

Samsung, 2014’ün Aralık ayında tanıttığı, 8Gb (1GB) LPDDR4 RAM yongaları üreten ilk şirket olmuştu. OnePlus 2, Samsung Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note5 gibi akıllı telefonlarda şimdiye kadar bir akıllı telefon üzerinde gördüğünüz en çok RAM miktarı olan 4GB RAM ile Samsung'un dört 8Gb çipleri kullanıldı.

Samsung gelecekteki amiral gemilerinde 6GB RAM kullanılacağı söylüyor. Böylece kesintisiz çoklu görev ve en son işletim sistemi (OS) içinde maksimum performans sunacak. Bakalım 6GB RAM bir akıllı telefonda nasıl bir performans sunacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.