Mobil

Samsung, 20MP kamera sensörü çalışmalarına başladı

Samsung, 2015 yılı akıllı telefonlarda yer alması beklenen kamera sensörünün çalışmalarına şimdiden başlamış görünüyor.


2013 yılı üst seviye akıllı telefonlarda genel anlamda 13MP çözünürlüklü kameralara yer verildi. Önümüzdeki yıl ise 16MP’lik kameraların akıllı telefonlara konumlandırılması bekleniyor. Güney Kore kaynaklı gelen son haberlere de göz attığımızda Galaxy S5 için ISOCELL (düşük ışıkta daha iyi çekim)teknolojisini barındıran 16MP’lik sensörlerin üretime başladığı gelen bilgiler arasında.

1386002883_samsung-galaxy-s4-zoom.jpg

Galaxy S5’te yer alacak kamera modülünün bile detayları henüz açıklığa kavuşmamışken, Güney  Kore kaynaklı ETNews’in geçtiği habere göre Samsung 2015 yılı amiral gemi modellerinde 20MP çözünürlüklü sensörlere yer verecek ve Samsung'un mobil geliştirme bölümü söz konusu sensör için çalışmalarını başlattığı bildiriliyor. 

Kamera sensörünün detayları ve seri üretime ne zaman geçeceği henüz bilinmiyor. Ancak megapiksel savaşları önümüzdeki dönemlerde yine rekabetin önemli bir parçası olmaya devam edecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.