Mobil

Samsung 64 MP çözünürlüklü kamera sensörü geliştirdi

Samsung tarafından geliştirilen yeni kamera sensörü ISOCELL Bright GW1, 64 MP cep telefonlarına 64 MP çözünürlük getiriyor.

Samsung 64 MP çözünürlüklü kamera sensörü geliştirdi

Samsung tarafından geliştirilen ISOCELL Bright GW1 ,cep telefonu kameralarına 64 MP  çözünürlük getiriyor.

Samsung 64 MP çözünürlük sunan sensör geliştirdi

Samsung'dan yapılan açıklamaya göre, mobil cihazlarda yüksek kalitede fotoğraf çekmeye yönelik tasarlanan yeni görüntü sensörü "ISOCELL Bright GW1", 64 megapiksel çözünürlükte görüntü elde etmeye imkan sağlayacak.

Şirket ayrıca 48 megapiksel çözünürlüğe sahip "ISOCELL Bright GW2" görüntü sensörünü de duyurdu. Yeni görüntü sensörleri, 0,8 mikrometre (μm) piksel boyutuyla mobil cihazlarla çok yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmeye olanak sağlıyor.

Samsung 64 MP çözünürlüklü kamera sensörü geliştirdi - Resim : 1

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics yöneticisi Yongin Park, mobil telefon kameralarının günlük hayatı kaydetme ve paylaşma açısından ana unsur haline geldiğini belirtti.

Telefon kameralarının günlük hayatta önem kazanması nedeniyle yüksek kaliteye sahip görüntü sensörü üretmeye odaklandıklarını aktaran Park, "Daha fazla piksel ve gelişmiş piksel teknolojisine sahip yeni Samsung görüntü sensörleri, günümüzün şık mobil cihazlarını yeni bir fotoğrafçılık düzeyine taşıyarak, günlük hayatımızı kaydetme biçimimizi geliştirecek." ifadelerini kullandı.

Yılın ikinci yarısında seri üretimine başlanması planlanan görüntü sensörlerinin, 2019 yılı sonunda çıkacak akıllı telefonlarda kullanılması bekleniyor. Bu yeni sensörün Samsung'un Eylül ayında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 10'da kullanılması bekleniyor. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
niyazi
crop yaparak ekran çözünürlüğü kadar çözünürlükte 20x 30x gibi zoom yapmasını istiyoruz
Cevapla
G@kko
ISOCELL Bright GW1", 64 megapikseli ele göriniki ilk OPPO kullanacak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.