Mobil

Samsung 6G teknolojisi ile ilgili çalışmalara başladı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 6G ile ilgili açıklamalarda bulundu ve aynı zamanda şirket başarısını gelecek on yılda da devam ettirmek için gerekli planları şimdiden yaptığının sinyallerini verdi.

Samsung 6G teknolojisi ile ilgili çalışmalara başladı!

Akıllı telefon piyasasının önemli markalarından biri olan Samsung, elinde tuttuğu başarısını sürdürmek istiyor. Şirket 6G ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamada şirketin altıncı nesil mobil ağlar ve sistem çipleri de dahil olmak üzere gelecekteki çalışma ortaklarına yatırım yapılacağı ifade edilerek gelecek on yılın planlamalarının ise şimdiden yapıldığının sinyallerini verilmiş oldu.

Samsung 6G teknolojisi ile ilgili çalışmalara başladı!

Şirketler küresel 5G ağlarını kurmak ve çalıştırmak için ilk adımları atmaya başladı. ABD Başkanı Donald Trump, Şubat ayında ABD'nin 6G'yi mümkün olan en kısa sürede uygulamaya koyması çağrısında bulundu. 5G ağları, 4G LTE'den 10 kat daha hızlı veri hızı sağlayacak ve yeni endüstrilerin ve işletmelerin gelişmesine yol açacak. Henüz 5G ile ilgili çalışmalar devam ederken Samsung, 6G teknolojisi ile ilgili önemli açıklamalar yaparak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Samsung Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee’nin bugün, diğer Samsung yetkililerine 6G, blok zinciri teknolojisi ve yapay zeka ile ilgili bir e-posta gönderdiği ortaya çıktı. E-postanın içeriğinde bu teknolojiler üzerine yoğunlaşmak için özel sermaye şirketleriyle bir ortaklık geliştirme konusu bulunuyordu.

Samsung 6G teknolojisi ile ilgili çalışmalara başladı! - Resim : 1

Şubat ayında Samsung'un telekomünikasyon ağlarına daha fazla yatırım yapacağı hakkında çıkan söylentiler sonunda gerçekleşiyor gibi görünüyor. Şu an için telekomünikasyon ağı ve ağ donanımları konusundaki en büyük tedarikçi Huawei olsa da son ABD yasağının ardından gerekli donanımları alamayan Huawei’nin bu sektörde uzun süreli bir ömrünün olmadığı da düşünülmüyor değil.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee, Güney Koreli teknoloji devinin şimdiden belirlediği hızla değişen küresel bir iş ortamı içinde bulunması nedeniyle şirketin altıncı nesil mobil ağlar ve sistem çipleri de dahil olmak üzere gelecekteki çalışma ortaklarına yatırım yapılacağını söyledi.

Bloomberg’in aktardığı bilgilere göre ise, Blockchain ve 6G gibi en son nesil teknolojileri geliştirmek, hızla değişen iş ortamına ayak uydurmak ve teknoloji sektöründe geride kalmamak belli başlı öncü firmalar için oldukça önemli. Ancak bunu yapabilmek de beraberinde yeni zorlukları ve yapısal değişiklikleri getiriyor.

Yapılan açıklamalarda Lee bu konuyla ilgili şunları dile getirdi;

''Geçmiş başarılarımızı koruma kapasitemizin ötesine geçerek yeni temeller oluşturmak amacıyla kendimize meydan okumalıyız.''

Lee, 6G teknolojisi potansiyelini ilk kez Nisan ayında Güney Kore’de tanıtılan 5G altyapısı sırasında 6G ile ilgili potansiyel girişimlerden bahsetmişti.

Siz Samsung'un bu adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? 5G çalışmaları devam ederken 6G'yi konuşmak erken mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
aBlackstone
6G Huawei’nin isi, samsung ne anlar.
Cevapla
me
samsung bir durda nefes al artık :)
Cevapla
ni
erken değil çünkü tekneloji çağı hızla gelişiyor bence normal
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.