Mobil

Samsung akıllı telefon dünyasında liderliğini devam ettirdi

Samsung'un liderliğinde geçen ikinci çeyrekte yerini koruyan bir diğer üretici Apple oldu.


TrendForce tarafından yayınlanan rapora göre 2015 yılı ikinci çeyreğinde akıllı telefon piyasasının lideri %28.6 pazar payı ile Samsung oldu. Güney Koreli firmanın birinci çeyrekteki pazar payını aynen koruduğunu görüyoruz. Listenin ikinci sırasında ise Apple yer alıyor. Apple’ın pazar payı %16.4 seviyesinde. Bir önceki çeyrekle kıyaslandığında Apple’ın pazar payında önemli bir kayıp yaşadığı gözleniyor.

Samsung ve Apple’ın ardından Huawei gelirken, Çinli üreticinin pazar payı ikinci çeyrek itibariyle %7.6 seviyesine yükseltti. Listenin dördüncü sırasında Xiaomi, beşinci sırasında ise LG yer alıyor. 

1437483802_gsmarena002.jpg

Dünyanın en büyük mobil pazarı Çin’de göz attığımızda Huawei’in burada lider üretici olduğunu görüyoruz. Listenin bütününe baktığımızda yerli üreticilerin Çin’de çok başarılı satışlar elde ettiğini söyleyebiliriz, zira listede ilk beşi Çinli şirketler oluşturuyor. 1437483818_gsmarena003.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.